Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3339
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pojadą kolejne pociągi

Czwartek, 28 maja 2020, 8:05
Aktualizacja: Piątek, 29 maja 2020, 11:51
Autor: WAC
Region: Pojadą kolejne pociągi
Fot. WAC
Koleje Dolnośląskie zdecydowały o przywróceniu od poniedziałku, 1 czerwca, kolejnych połączeń. Do siatki wrócą, bądź zostaną wydłużone 52 pociągi. To trzeci etap odmrażania połączeń kolejowych w regionie.

Spółka realizuje kolejny etap planu przywracania pełnego, kolejowego rozkładu jazdy w regionie. Wcześniejsze zmiany, wprowadzone od 1 oraz od 11 maja pozwoliły na przywrócenie regularnego kursowania 49 pociągów.

Planując z samorządem województwa poszczególne etapy przywracania połączeń, zwracamy szczególną uwagę na szukanie optymalnych rozwiązań, łączących zakres zdejmowanych bądź obowiązujących obostrzeń oraz oczekiwania pasażerów – powiedział Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Ten model się sprawdza i w efekcie mamy już za sobą dwa etapy odwieszania połączeń, a dziś możemy ogłaszać wejście w trzeci – dodał.

Większość przywracanych połączeń dotyczy codziennych rozkładów jazdy. Zmiany obejmą także połączenia do popularnych miejscowości turystycznych. Co ważne wśród pociągów, które od najbliższego poniedziałku wrócą na tory znajdą się też jeżdżące na trasie z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby Górnej do Wrocławia Głównego. Przywrócone zostaną kursy z Wrocławia Głównego do Jeleniej Góry – wyjazd o 18.13 (w piątki i soboty), z Jeleniej Góry do Wrocławia Głównego – wyjazd o 8.32 (soboty, niedziele i święta), ze Szklarskiej Poręby Górnej do Wrocławia Głównego – wyjazd o 12.42 (soboty, niedziele i święta), z Wrocławia Głównego do Szklarskiej Poręby Górnej – wyjazd o 6.11 (soboty, niedziele i święta) oraz z Jeleniej Góry do Wrocławia Głównego – wyjazd o 16.41 (od poniedziałku do piątku oprócz świąt).

Twoja reakcja na artykuł?

29
81%
Cieszy
2
6%
Hahaha
3
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group