Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4380
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europa: Pogoria z jeleniogórzanami zmierza do Elby

Środa, 7 grudnia 2016, 14:48
Aktualizacja: Czwartek, 8 grudnia 2016, 8:16
Autor: Robert Czepielewski
Europa: Pogoria z jeleniogórzanami zmierza do Elby
Fot. Użyczone
W niedzielę (4.12) po intensywnym szkoleniu i dość niespodziewanie około godziny 15.00 Pogoria z jeleniogórzanami na pokładzie wypłynęła z portu w Genui – relacjonuje Grzegorz Lustyk, nauczyciel geografii w ZSO Nr 1. Morska przygoda młodych jeleniogórzan będzie trwała do 10 grudnia.

Pierwsza noc na morzu i pierwsze wyzwania. Załoganci dzielnie wchodzili na maszty i stawiali żagle. W poniedziałek płynęli przy bardzo silnym wietrze, który uspokoił się dopiero we wtorek rano. Wielu członków załogi dopadła choroba morska. Obecnie zmierzają do pierwszego przystanku podczas rejsu, czyli do wyspy Elby.

Przypomnijmy. 2 grudnia spod budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze czterdziestu jeden uczniów jeleniogórskich szkół wyjechało do Włoch, by wziąć udział w rejsie jachtem Pogoria po Morzu Śródziemnym. Zdecydowana większość z nich to uczniowie ZSO Nr 1, który wspólnie z Klubem Żeglarskim „Horyzont” był organizatorem rejsu. - Pomysł rejsu wyszedł od naszej absolwentki, która poinformowała, że jest możliwe zorganizowanie takiej przygody – mówi Grzegorz Lustyk.

Następna fotorelacja wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group