Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6945
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pogonili zarządcę

Środa, 11 października 2006, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Pogonili zarządcę
Fot. Angelika Grzywacz
Mieszkańcy kamienicy z rogu ulicy Okrzei i placu Kościuszki postanowili sami zadbać o swój budynek. Zrezygnowali usług dotychczasowego administratora Zakładu Gospodarki Lokalowej „Północ”.

Ludzie przez miesiąc poczynili już wiele działań spełniających ich oczekiwania.
Wspólnota Mieszkaniowa Okrzei /Plac Kościuszki 2, gdzie nowym zarządcą jest firma „Nasz Dom” już rozpoczęła zabezpieczanie budynku przed zimą.

Zakupiono materiały budowlane i postanowili zadbać o własne mieszkania. ZGL, który do tej pory był tam zarządcą, do tej pory nie poczynił w tym zakresie starań. Wspólnota, mimo, że działa od miesiąca pod innym zarządem już aktywnie dba o swoją kamienicę.

– Jesteśmy wspólnotą i musimy sami finansować własne przedsięwzięcia – mówi Arkadiusz Szemberski, członek zarządu wspólnoty. – Nasza kamienica stoi w tak pięknej części miasta, że trzeba o nią zadbać.

W budynku mieszka siedemnaście rodzin. Dziewięć z nich to właściciele, pozostali to najemcy. Wszyscy zgodnie postanowili jednak wziąć w swoje ręce wszystkie sprawy swojej kamienicy. Już widoczne są efekty.

– Póki jest ładna pogoda postanowiliśmy zabezpieczyć elewację budynku przed dalszym niszczeniem – wyjaśnia Arkadiusz Szemberski. – Planujemy te prace zakończyć już w najbliższą sobotę. Wyremontowaliśmy już jedno z pomieszczeń gospodarczych – przeprowadziliśmy jego kapitalny remont.

Wspólnota w planach na najbliższe cztery lata ma zamiar zrealizować wiele szczytnych celów.
– Wyremontujemy dach, położymy nową elewację budynku, kamienicę zabezpieczymy od dołu przed wilgocią – tłumaczy członek wspólnoty. Poza tym zajmiemy się jeszcze uporządkowaniem łączy telefonicznych i internetowych, domofonów, telewizji kablowej.
Mieszkańcy twierdzą, że są w stanie zrealizować te plany w ciągu najbliższych czterech lat.

– Wiem, że szybciej tego zrobić nie można – mówi Arkadiusz Szemberski. Pozyskanie dodatkowych pieniędzy z innych źródeł na pewno by pomogło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
736
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group