Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3108
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pogodowy kocioł czerwcowy

Środa, 9 czerwca 2010, 13:43
Aktualizacja: Czwartek, 10 czerwca 2010, 8:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pogodowy kocioł czerwcowy
Nocna burza nad Zabobrzem.
Fot. Turystyka
Upały, ulewy, burze i gradobicia – taki zjawiska na przemian będą nam towarzyszyły do piątku.

Potężna burza przeszła nad Kotliną Jeleniogórską w nocy. Dziś po godz. 13 nad Jelenią Górą miało miejsce oberwanie chmury połączone z burzą i gradobiciem. Szybko utworzyły się kałuże na jeleniogórskich ulicach. Deszczówka spowodowała okresowe trudności w ruchu. Potężne bajoro powstało blisko marketu Tesco. Sytuacja stabilizuje się po ustaniu deszczu.

Zagrożeń w związku z taką pogodą nie zabraknie. Wystąpi bowiem ryzyko udaru słonecznego, uszkodzenia nawierzchni dróg asfaltowych, szkody w uprawach rolnych, zagrożenia pożarami, porażeniem piorunami, zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych, na terenach zurbanizowanych utrudnienia komunikacyjne i lokalne zalania.

- Instytut Gospodarki i Meteorologii we Wrocławiu przewiduje, że w najbliższych dniach temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza, natomiast popołudniami i wieczorami mogą występować lokalne burze z intensywnymi opadami gradu, zwłaszcza w piątek.

Podczas burz przewidywana wielkość opadów to 30 l na m2 lub wyższa, wiatr będzie w porywach 70 – 90 km/h. W czasie wystąpienia takich ulew nie należy przebywać na terenach otwartych, najlepiej pozostać w domu, wyłączyć wszelkie urządzenia i zabezpieczyć swoje mienie – mówi Mariusz Wasilewski z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group