Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 1844
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pogoda sprzyja odwiedzinom nekropolii

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 31 października 2010, 15:15
Aktualizacja: 15:16
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Korzystając z przedłużonego weekendu wielu jeleniogórzan i gości już dziś udało się na cmentarze, aby – przed jutrzejszym dniem Wszystkich Świętych – zrobić ostatnie porządki na grobach bliskich i znajomych.

Spory ruch panuje na starym cmentarzu przy ulicy Sudeckiej. Przed głównym wejściem służbę pełnią policjanci, którzy kierują ruchem. Policja i straż miejska pilnuje także porządku od strony ulicy Mickiewicza. Już dziś wiele miejsc na chodnikach i parkingach było zajętych przez samochody. Jutro może być jeszcze bardziej tłoczno.

Odwiedzinom na nekropoliach sprzyja pogoda, Ciepła i słoneczna aura ma się jeszcze utrzymać co najmniej do jutra. Póki co na cmentarzach jest spokojnie, choć – jak co roku – nie brakuje drobnych kradzieży. Łupem złodziei padają duże lampiony, a także chryzantemy w doniczkach. Poszkodowani najczęściej nie zgłaszają przestępstw policji. Funkcjonariusze w cywilnych ubraniach – w ramach akcji „Znicz” – patrolują także cmentarne aleje. Uczulają odwiedzających groby na aktywność kieszonkowców.

Przed cmentarzami – jak co roku – kwitnie handel świeczkami, lampionami, lampkami i kolorowymi chryzantemami w donicach. Rozpiętość cenowa jest spora: od 10 do 40 złotych w zależności od wielkości rośliny. Najazdu na nekropolie i bardzo dużego ruchu można się spodziewać jutro, 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~xyz 31-10-2010 16:14
mam nadzieje,ze jak co roku tak tez i tym razem redakcja nie zapomni o fotoreportazu z Wszystkich Swietych dla tych z zagranicy lub z kraju ktorzy nie moga przyjechac:(
~Gość 31-10-2010 19:08
Tylko czemu ludzie akurat w ten dzień przypominaja sobie o zmarłych ,a przez reszte roku to co tych mogił nie ma ,teraz to każdy szoruje myje ,kupuje drogie kwiaty ,znicze stroiki ,a przez cały rok to te kwiaty znicze i stroiki stoją aż zgniją jak zawsze ,oto jest pamięć ludzka ,postaw się a zastaw ,,,wszystko na pokaz ,,,to smutne jest.
~ZABOBRZANIN 31-10-2010 19:23
Tak to u Polaka bywa, zastaw się a postaw się... resztę roku nie zagląda bo spłaca providenta. Pogoda choc w tym roku dopisuje.
~ 31-10-2010 22:30
Nie wszyscy,ja zaglądam częsciej na cmetarz niz raz w roku ...
rymcycymcy 1-11-2010 0:24
http://img576.imageshack.us/i/zdjcie0247j.jpg ...:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group