Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7394
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pogoda nie sprzyja kierowcom

Środa, 9 grudnia 2009, 7:53
Aktualizacja: Czwartek, 10 grudnia 2009, 8:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pogoda nie sprzyja kierowcom
Fot. Angela
Brak ostrożności, niesprzyjające warunki na drogach: mgła, deszcz i śliska nawierzchnia – to przyczyny kolejnego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Jana Pawła II. Jeden poszkodowany trafił do szpitala.

Przed godziną dwudziestą na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Jana Pawła II doszło do zderzenia VW Golfa i Hondy. W wyniku uderzenia do szpitala trafił 34 – letni poszkodowany z Jeleniej Góry, który uskarżał się na bóle kręgosłupa.

– Kierujący VW Golfem chcąc skręcić z ulicy Grunwaldzkiej w ulicę Jana Pawła II miał wyświetlony sygnał czerwony wraz z zieloną strzałką uprawniającą do warunkowego skrętu. Jadący za nim 45 – letni mieszkaniec Mirska kierujący hondą nie zachował szczególnej ostrożności i odpowiedniej odległości między pojazdami i uderzył w tył golfa – mówi starszy sierżant Artur Jaroszewski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Od obrażeń poszkodowanego będzie zależało czy kierujący hondą odpowie za kolizję czy za wypadek drogowy. To już drugie zdarzenie, do jakiego doszło dzisiaj w tym miejscu. Podobna kolizja miała tu miejsce około godziny 10.30. Policjanci przypominają, że na około 70 metrach ulicy Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką w stronę ronda wylotowego na Szklarską Porębę – Zgorzelec – z powodu budowy Castoramy – zwężony jest prawy pas ruchu. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 40 km/h i kierowcy powinni zachować tam szczególną ostrożność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group