Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5900
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poetycko w „siódemce” już po raz dziewiąty

Wtorek, 17 maja 2011, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Poetycko w „siódemce” już po raz dziewiąty
Fot. Maciej Gumny, Marcin Rozkoszny
Osiemnastu uczestników z pięciu jeleniogórskich szkół w miniony piątek opowiedziało jury „O czym szumią wiersze”. Pod takim hasłem przebiegła bowiem już IX edycja Międzyszkolnego Spotkania Poetyckiego od 9 lat organizowanego przez p. Ewę Majdę ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jeleniej Górze.

Podczas tego spotkania nie było wygranych i przegranych, ale jak przyznają organizatorzy, poziom był naprawdę bardzo wysoki. Prezentowali się uczniowie klas I, II i III. Podczas zapowiedzi każdego z uczestników, prezentowana była ich sylwetka. Pani Ewa Majda mówiła o zainteresowaniach, uzdolnieniach i pozytywnych cechach charakteru młodych oratorów.

- Pomysł zorganizowania Międzyszkolnego Spotkania Poetyckiego powstał wiele lat temu. Jako jego pomysłodawczyni zawsze miałam przekonanie, że konkursy są nie do końca obiektywne. Zawsze jest problem z wyłonieniem najlepszych. Dlatego dzieci konkurują ze sobą na konkursach szkolnych, a najlepsi w nagrodę mają szansę zaprezentowania się na naszym przeglądzie, którego celem jest rozbudzanie zainteresowania poezją dziecięcą – mówi Ewa Majda.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Podczas poetyckiego spotkania znalazł się również czas na słodki poczęstunek i zabawy muzyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group