Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7644
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podziel się żywnością

Wtorek, 23 kwietnia 2019, 8:11
Aktualizacja: Czwartek, 25 kwietnia 2019, 7:25
Autor: WAC
Region: Podziel się żywnością
Fot. orgazniator
Jeszcze dziś i jutro (23 – 24.04) można się podzielić jedzeniem, które pozostało nam po Świętach Wielkanocnych z bezdomnymi, w ramach akcji „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnym”.

Akcja „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnym” w tym roku obchodzi piąte urodziny i obejmuje miasta i miasteczka w całym kraju - ponad 55 miast i miasteczek w 16 województwach, m.in. Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Zieloną Górę, Łódź, Lublin i Rzeszów. W całej Polsce wolontariusze przyjadą pod wskazany adres, odbiorą posiłki, które zostały po świętach i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla osób potrzebujących.

Nasza akcja z roku na rok staje się coraz większa – mówi pomysłodawczyni akcji Maria Skołożyńska. - Tylko podczas ostatniej edycji udało nam się zebrać 10 tysięcy posiłków, a dzięki współpracy z lokalnymi jadłodajniami i schroniskami, docieramy do tysięcy osób potrzebujących. Ale nic z tego nie byłoby możliwe bez współpracy z setkami wolontariuszy, którzy wsparli działania akcji.

Podczas akcji można oddać każde świeże, dobrej jakości domowe jedzenie. Mogą to być m.in. pierogi, ciasta, pieczywo, sałatki, mięsa czy ryby. Ważne, żeby jedzenie przekazywane przez darczyńców było zdatne do zjedzenia w ciągu 24 godzin od przekazania i zapakowane w jednorazowe opakowania lub takie, których możemy się pozbyć, jak np. słoiki.

Aby wziąć udział w akcji, można samodzielnie przekazać jedzenie do lokalnych jadłodajni - adresy wszystkich instytucji znajdują się na podzielmysie.pl. W Jeleniej Górze wiktuały pozostałe po Wielkanocy można dostarczyć do Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Grunwaldzkiej 51.

Jeżeli nie mamy transportu, możemy zgłosić się przez formularz na stronie akcji, a wolontariusz zadzwoni, umówi się na godzinę odbioru, przyjedzie po jedzenie i zawiezie do lokalnej instytucji, która pomaga osobom potrzebującym.

Możemy też zostać kierowcą - wolontariuszem akcji. Wystarczy kilka godzin wolnego w któryś z dni akcji, własny samochód i dostęp do telefonu lub komputera z internetem. Aby zostać kierowcą należy zgłosić się przez formularz na www.podzielmysie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

20
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group