Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6486
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podziękowali za serce

Piątek, 20 grudnia 2019, 6:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 grudnia 2019, 13:26
Autor: WAC
Jelenia Góra: Podziękowali za serce
Fot. WAC
To była okazja do wyrażenia wdzięczności ludziom o wielkich sercach. Wczoraj (19.12) w Starostwie Powiatowym odbyło się pierwsze spotkanie władz Powiatu Jeleniogórskiego z rodzinami zastępczymi.

W spotkaniu, poza opiekunami, wzięły też dzieci. Gościli ich starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski, członek zarządu powiatu Artur Smolarek, sekretarz powiatu Ewa Lijewska-Małachowska oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ewelina Wójcik.

Spotkanie było okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczęło się krótkim przemówieniem starosty jeleniogórskiego, który nie szczędził przybyłym opiekunom serdeczności. Podziękował również im za trud, codzienną pracę oraz serce jakie wkładają w wychowanie podopiecznych. Każda z rodzin otrzymała symboliczny podarunek. Był to dla wszystkich wyjątkowy dzień, a dla rodzin zastępczych chwila wytchnienia i okazja do wymiany doświadczeń.

Dzisiejszym spotkaniem chcemy podziękować tym, którzy dzielą się sobą, swoją miłością i empatią pomagając dzieciom, które bardzo często znalazły się w bardzo trudnej sytuacji i nie mogą być ze swoimi rodzicami, z różnych względów - mówi starosta jeleniogórski K. Wisniewski. - Jesteśmy im wdzięczni za misję jaką jest wychowywanie nie swoich dzieci. To spotkanie jest też dobrą okazją, aby zachęcić innych by tworzyli rodziny zastępcze. Jest to piękny gest. Wkrótce będziemy organizowali szkolenia dla kandydatów na tworzenie rodzin zastępczych. Mam nadzieję, że znajdziemy chętnych i takich rodzin będzie więcej.

Twoja reakcja na artykuł?

13
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group