Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 6620
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Podwójna lista płac

Środa, 2 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 15:47
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Prokuratura podejrzewa o przestępstwo kierowniczkę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie.

Cztery pracownice socjalne oskarżyły kierowniczkę o bałagan w dokumentach księgowych i prowadzenie podwójnej listy płac. Dodatkowo zarzucają jej powiązania z jedną z firm pogrzebowych, która organizowała pochówki osób będących pod opieką MOPS. Według nich szefowa ośrodka, dzięki malwersacjom, zarabiała pieniądze, które się jej nie należały.
- Aleksandrze F. postawiliśmy zarzuty nadużywania uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poświadczania nieprawdy w dokumentach - mówi Andrzej Reczka, prokurator rejonowy.

Prokuratura wydała też kierowniczce zakaz opuszczania kraju. Ponadto została odsunięta od pracy, którą wykonywała. Ma wpłacić 5 tys. zł poręczenia majątkowego.
Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miejskim w Szklarskiej Porębie, któremu podlega ośrodek, Aleksandra F. nie przychodzi do pracy. Jest na urlopie.
Według prokuratury nadzór kontrolny burmistrza nad placówką nie był prowadzony należycie. Śledczy zapoznają się teraz z dokumentacją finansową. Akt oskarżenia może objąć więcej osób.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group