Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4486
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Podsumowanie okresu Świąt Bożego Narodzenia w regionie jeleniogórskim

Poniedziałek, 28 grudnia 2020, 11:18
Autor: 112
Powiat: Podsumowanie okresu Świąt Bożego Narodzenia w regionie jeleniogórskim
Fot. Archiwum
Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia różniły się od tych w latach ubiegłych. Nadal musimy walczyć z panującą w naszym kraju epidemią koronawirusa. Jeleniogórscy policjanci zwracali uwagę na to, jak mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń w przestrzeni publicznej oraz czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. Na szczęście w tym czasie nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno drogowych, jak i kryminalnych.

Okres Świąt Bożego Narodzenia minął w regionie jeleniogórskim spokojnie. Policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom oraz osobom, które w tych dniach odwiedziły ziemię jeleniogórską.

W okresie świątecznym na drogach Kotliny Jeleniogórskiej doszło do 16 kolizji, na szczęście nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących oraz 10 poszukiwanych.
Ponadto zatrzymali dwóch kierowców, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami, mężczyznę, który kierował pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz 5 osób, które podejrzane są o posiadanie narkotyków – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

W czasie trwających Świąt policjanci sprawdzali również czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń w związku z epidemią Covid-19, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się w miejscu wskazanym do jej odbywania, a także czy nie potrzebują pomocy.

W tych dniach policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Mundurowi łącznie obsłużyli blisko 340 interwencji.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
2
20%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
503
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group