Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4179
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podsumowanie akcji „Alkohol i Narkotyki”

Czwartek, 8 czerwca 2017, 6:50
Aktualizacja: 6:51
Autor: 112
Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla Policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również osoby siadające za kierownicę pod wpływem narkotyków stanowią realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Mając powyższe na uwadze policjanci jeleniogórskiej drogówki 6 czerwca 2017 roku od godziny 6.00 do 6.00 następnego dnia na drogach miasta i powiatu jeleniogórskiego prowadzili działania pod kątem ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowali ich z ruchu drogowego.

W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy kierowcy w trakcie jazdy korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy przewożą dzieci w fotelikach , a także dyscyplinowali tych kierujących, którzy podczas jazdy rozmawiali przez telefon komórkowy.

Policjanci w trakcie działań skontrolowali 699 kierujących, w tym mandatami karnymi za różne wykroczenia w ruchu drogowym ukarali 38 kierowców. Zatrzymali 1 kierowcy prawo jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o co najmniej 51 km, oraz 1 kierowcę , który kierował autem w stanie nietrzeźwości ( miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie) i dodatkowo naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 29.10.2019 roku - informuje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group