• Niedziela, 19 stycznia 2020
  • Godz. 3:10
  • Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
  • Czytających: 3265
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Podsumowanie akcji „Alkohol i Narkotyki”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 8 czerwca 2017, 6:50
Aktualizacja: 6:51
Autor: 112
Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla Policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Również osoby siadające za kierownicę pod wpływem narkotyków stanowią realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg.

Mając powyższe na uwadze policjanci jeleniogórskiej drogówki 6 czerwca 2017 roku od godziny 6.00 do 6.00 następnego dnia na drogach miasta i powiatu jeleniogórskiego prowadzili działania pod kątem ujawniania osób kierujących pojazdami po użyciu narkotyków bądź pod wpływem alkoholu i eliminowali ich z ruchu drogowego.

W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy kierowcy w trakcie jazdy korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy przewożą dzieci w fotelikach , a także dyscyplinowali tych kierujących, którzy podczas jazdy rozmawiali przez telefon komórkowy.

Policjanci w trakcie działań skontrolowali 699 kierujących, w tym mandatami karnymi za różne wykroczenia w ruchu drogowym ukarali 38 kierowców. Zatrzymali 1 kierowcy prawo jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o co najmniej 51 km, oraz 1 kierowcę , który kierował autem w stanie nietrzeźwości ( miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie) i dodatkowo naruszył sądowy zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 29.10.2019 roku - informuje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Starszy 8-06-2017 8:28
Czym by się nie zajęli to wszystko jest ogromnym wyzwaniem dla naszej Policji. Wcale mnie nie dziwi,że tylu kierowców odważa się wsiadać po kielichu za kierownicę. Mam prawo jazdy i jeżdżę autem ponad 30 lat, (fakt staram się przestrzegać przepisy) w tym czasie byłem zatrzymany do rutynowej kontrolowany jedynie trzy razy i jeden raz za prędkość. Jak na ponad 30 lat to tych kontroli nie było za wiele. Jak widać zarzucana policyjna sieć się na pijaczków za kierownicą ma bardzo duże oczka. Wystarczy przestrzegać przepisy i nie szarżować po pijaku to nie zostaniesz zatrzymany.
~police 8-06-2017 8:46
Chronić i slużyć zamienilo się w doić i łupić. Czy komuś z Was policja kiedykolwiek pomogła? A ilu dostało mandat?
~Lv 8-06-2017 15:12
Brawo Policja ,solic mandaty ile sie tylko da.Moze buraki meskie i zenskie ogarna sie za kierownica.Tyle ginie niewinnych ludzi badz zostaje kalekami.Karac surowo jak w innych krajach.Kultura i empatia potrzebna .Kierowco zwolnij ,nie chlaj przed jazda ,nie po narkotykach ,a komora z lapy.I bedzie lepiej.
rymcycymcy 9-06-2017 10:45
Akcja "alkohol i narkotyki" ! :) ...prowadzona zgodnie ze schematem ..."suszara i w krzaki" !! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group