Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6473
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podrzucili odpady – odpowiedzą przed sądem

Czwartek, 30 kwietnia 2020, 7:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 maja 2020, 5:16
Autor: WAC
Jelenia Góra: Podrzucili odpady – odpowiedzą przed sądem
Fot. Straż Miejska
Straż Miejska ustaliła sprawców porzucenia odpadów samochodowych na drogach leśnych przy ul. Granicznej z Kruszwicką – informowaliśmy kilka dni temu. Okazuje się, że sprawcy są również odpowiedzialni za wyrzucenie odpadów pochodzących z rozbiórki samochodów (zderzaków, tapicerki, kokpitów, pianki, lamp, innych elementów z tworzywa sztucznego) na drodze rolniczej łączącej Trasę Czeską z ulicą Spółdzielczą.

Zgłoszenie tej bulwersującej sprawy wpłynęło do dyżurnego Straży Miejskiej 18 kwietnia. Zadysponowany na miejsce patrol wykonał dokumentację zdjęciową i podjął działania zmierzające do ustalenia sprawców wykroczenia. W toku czynności wyjaśniających strażnicy miejscy ustalili, że odpady wyrzucone w dwóch miejscach pochodzą z jednego źródła. Po analizie materiałów z monitoringu miejskiego, ale też monitoringu instytucji, firm i osób prywatnych ustalono pojazd jakim wywieziono odpady, a ostatecznie sprawców ich porzucenia.

W dniu 28 kwietnia dwaj mieszkańcy Jeleniej Góry (bracia lat 40 i 33) przyznali się do wyrzucenia odpadów - mówi Artur Chmielewski z Straży Miejskiej. - Jak powiedzieli strażnikom, byli na składzie odpadów w Kostrzycy, jednak tam nie przyjęto od nich tych odpadów. Niewiele myśląc postanowili porzucić je w miejscach ustronnych dobrze im znanych. Ze względu na dużą ilość porzuconych odpadów odstąpiono od nałożenia mandatów karnych i za popełnione wykroczenie na obydwóch mężczyzn zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

78
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
2%
Złości
5
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group