Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6574
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podróbki pod lupą

Poniedziałek, 7 września 2020, 13:03
Aktualizacja: Wtorek, 8 września 2020, 12:07
Autor: SG
Region: Podróbki pod lupą
Fot. Straż Graniczna
W sobotę (5.09) na targowisku w Strzegomiu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze ujawnili i zabezpieczyli podrabianą odzież znanych światowych marek, na którym obywatel Bułgarii oferował ubrania z podrobionymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że ubrania, które w swoim asortymencie miał 38-letni Bułgar nie są oryginalne a znaki firmowe zostały podrobione. Szacunkowa wartość 409 sztuk zatrzymanych towarów (bluz, spodni, koszulek, spodenek) to blisko 102 tysiące złotych.

W sprawie tej wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Natomiast jeśli sprawca uczynił z nielegalnego procederu swoje stałe źródło utrzymania grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności - przypomina rzeczniczka.

Tylko w tym roku funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli podrabianą odzież o wartości blisko 1,3 miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
2
22%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group