Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3053
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podpisy w sprawie tańszych śmieci zebrane

Środa, 21 sierpnia 2013, 7:37
Aktualizacja: Czwartek, 22 sierpnia 2013, 7:13
Autor: Angela
Około pół tysiąca podpisów pod pismem o obniżenie opłat za odbiór śmieci w Jeleniej Górze zebrało Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych. Niebawem razem z projektem trafią one do Rady Miejskiej.

Sesję w tej sprawie zwołały też kluby jeleniogórskich radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Razem dla Jeleniej Góry. W sierpniu zabrakło na niej radnych PO i ma być ona powtórzona we wrześniu br.

By radni musieli zająć się wnioskiem mieszkańców, potrzeba było co najmniej pół tysiąca podpisów i tyle Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych zebrało.

- Wniosek z podpisami złożymy do Rady Miejskiej w Jeleniej Górze na początku września br.– mówi Janusz Jędraszko, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych. – Obecnie prawnik przygotowuje projekt uchwały dotyczący tej obniżki. Osoby, które jeszcze chcą się przyłączyć, mogą to cały czas zrobić, przychodząc do naszej siedziby przy ul. Wolności i podpisując się pod pismem. Moim zdaniem ceny za śmieci powinny być tańsze o około 40 procent. Poza obniżką cen zażądamy dokładnych kalkulacji cen, których do tej pory nikt nie widział – dodaje Janusz Jędraszko.

Radni PiS: Ireneusz Łojek, Krzysztof Mróz, Rafał Szymański i Oliwer Kubicki oraz Razem dla Jeleniej Góry: Miłosz Sajnog i Bożena Wachowicz-Makieła chcą natomiast by opłaty miesięczne za wywóz odpadów komunalnych były nie wyższe niż 13 zł za segregowane i 17 zł za zmieszane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group