Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10398
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podpisy w sprawie tańszych śmieci zebrane

Środa, 21 sierpnia 2013, 7:37
Aktualizacja: Czwartek, 22 sierpnia 2013, 7:13
Autor: Angela
Około pół tysiąca podpisów pod pismem o obniżenie opłat za odbiór śmieci w Jeleniej Górze zebrało Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych. Niebawem razem z projektem trafią one do Rady Miejskiej.

Sesję w tej sprawie zwołały też kluby jeleniogórskich radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Razem dla Jeleniej Góry. W sierpniu zabrakło na niej radnych PO i ma być ona powtórzona we wrześniu br.

By radni musieli zająć się wnioskiem mieszkańców, potrzeba było co najmniej pół tysiąca podpisów i tyle Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych zebrało.

- Wniosek z podpisami złożymy do Rady Miejskiej w Jeleniej Górze na początku września br.– mówi Janusz Jędraszko, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych. – Obecnie prawnik przygotowuje projekt uchwały dotyczący tej obniżki. Osoby, które jeszcze chcą się przyłączyć, mogą to cały czas zrobić, przychodząc do naszej siedziby przy ul. Wolności i podpisując się pod pismem. Moim zdaniem ceny za śmieci powinny być tańsze o około 40 procent. Poza obniżką cen zażądamy dokładnych kalkulacji cen, których do tej pory nikt nie widział – dodaje Janusz Jędraszko.

Radni PiS: Ireneusz Łojek, Krzysztof Mróz, Rafał Szymański i Oliwer Kubicki oraz Razem dla Jeleniej Góry: Miłosz Sajnog i Bożena Wachowicz-Makieła chcą natomiast by opłaty miesięczne za wywóz odpadów komunalnych były nie wyższe niż 13 zł za segregowane i 17 zł za zmieszane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
458
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group