Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6662
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podpisali umowę na autobusy hybrydowe

Piątek, 29 grudnia 2017, 14:15
Aktualizacja: Sobota, 30 grudnia 2017, 5:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Podpisali umowę na autobusy hybrydowe
Fot. Przemek Kaczałko
Przed świętami prezes spółki MZK podpisał umowę na 15 nowych autobusów firmy MAN, a dzisiaj (29.12) podobną czynność wykonano z przedstawicielem Volvo. Dzięki temu do Jeleniej Góry trafią trzy autobusy hybrydowe.

Zgodnie z zapowiedziami, dzięki unijnej dotacji, w 2018 roku do naszego miasta trafi 20 nowych pojazdów. Jak już wspomnieliśmy, wcześniej podpisano umowę na 15 autobusów MAN, następnie na 3 Volvo, a w styczniu spodziewane jest rozstrzygnięcie przetargu na 2 autobusy przegubowe.

- Volvo 7900 Hybrid są to nowoczesne, ekologiczne, klimatyzowane, niskopodłogowe autobusy o napędzie hybrydowym, czyli elektryczno-spalinowym - powiedział Maciej Sylwanowicz, dyrektor sprzedaży autobusów miejskich Volvo Polska, który cieszy się, że po latach Volvo wraca do Jeleniej Góry. - Od kilku lat obraliśmy kierunek elektromobilności, więc w ofercie mamy tylko autobusy hybrydowe, bądź elektryczne - dodał przedstawiciel firmy, która dostarczy dla miejskiego przewoźnika trzy nowe pojazdy.

Firma Volvo ma 210 dni na wyprodukowanie i dostarczenie do Jeleniej Góry nowych autobusów, a więc do 29 lipca 2018 r. mają być już po odbiorach, gotowe do użytkowania. - Autobusy hybrydowe będą głównie przeznaczone na linię nr 7, ale będziemy też próbować na innych liniach. Głównie zależy nam, aby kursowały przez część uzdrowiskową Cieplic - powiedział Jerzy Wolski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Producenci przyznają, że autobusy hybrydowe i elektryczne coraz śmielej wkraczają do komunikacji miejskiej różnych miast Polski. Koszt netto jednego autobusu to 1,4 mln zł. W przetargu oprócz Volvo, startowała również firma MAN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group