Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 6690
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Podpalacze łąk już w akcji. Plaga jak co roku

Piątek, 9 marca 2012, 9:11
Aktualizacja: 9:13
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Podpalacze łąk już w akcji. Plaga jak co roku
Fot. Agrafka
Do kilkunastu podpaleń łąk od początku marca była wzywana straż pożarna z Jeleniej Góry. Podpalaczy nie odstraszają surowe kary i zagrożenie jakie niosą ze sobą płomienie zarówno dla dzikich zwierząt, jak i dla ludzi.

Łąka paliła się, między innymi, w Sosnówce na Złotym Widoku. Spłonęło 1,5 h nieużytków. Zapalił się tam również drewniany słup telekomunikacyjny. Strażacy musieli gasić pola w Mysłakowicach, a w Kowarach suchą słomę. Wcześniej nieużytki płonęły także w Siedlęcinie, Podgórzynie, oraz przy ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze. W minioną sobotę ktoś podpalił pole w Wojcieszycach tuż przy pasiece 40 uli pełnych śpiących jeszcze pszczół. Jeden z zabytkowych uli spłonął.

– Wypalanie łąk niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Przez taki nierozsądek mogą zapalić się budynki mieszkalne, lasy, a płomienie mogą okazać się śmiertelne nie tylko dla zwierząt, ale również dla ludzi – informuje Andrzej Ciosk rzecznik KMPSP w Jeleniej Górze.
Policja może ukarać podpalacza łąk mandatem w wysokości od 20 zł do 500 zł, natomiast straż pożarna może sprawę skierować do sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group