Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 6121
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podjazd pod wielką górę

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 18 czerwca 2007, 0:00
Autor: KED
Cezary Zamana zaprasza do pokonania najtrudniejszego podjazdu w Europie Środkowo-Wschodniej

W dniach 23-24 czerwca w okolicach Karkonoszy i Gór Izerskich odbędzie się etapowy maraton szosowy dla amatorów i zawodowców pod nazwą Pętla Karkonosko-Izerska zakończony najtrudniejszym w Europie Środkowo-Wschodniej podjazdem na Przełęcz Karkonoską. Będzie to już druga edycja zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie „Zielony Szlak”, którego twórcą jest znakomity polski kolarz Cezary Zamana, który z końcem ubiegłego sezonu zakończył swoją bogatą karierę. W ubiegłorocznej pierwszej edycji wyścigu zwyciężył Dariusz Baranowski reprezentujący grupę Astana zarejestrowaną w cyklu Pro-Tour. Popularny „Ryba” wygrał punktowany odcinek w Świeradowie Zdroju a następnie pierwszy zameldował się na Przełęczy Karkonoskiej pokonując w rekordowym czasie 35,23 min. sekundy liczący 12,5 km podjazd z Podgórzyna (przewyższenie 841 metrów).

Uczestnicy tegorocznej edycji Pętli Karkonosko Izerskiej obok możliwości podziwiania malowniczych terenów powiatu jeleniogórskiego zmierzą się z tym samym finałowym podjazdem z Podgórzyna na Przełęcz Karkonoską. Do udziału w zawodach organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków kolarstwa zarówno szosowców, jak i rowerzystów jeżdżących na rowerach MTB, którzy dokonają rejestracji i uiszczenia opłaty startowej. Na zawodnika, który pobije rekord Dariusza Baranowskiego czekać będzie nagroda specjalna w postaci roweru OLSH. Obok wszystkich uczestników wyścigu z próbą bicia rekordu zmierzy się jeden z najlepszych obecnie polskich kolarzy zawodowych, którego nazwisko organizatorzy na razie utrzymują w tajemnicy. Jeśli rekord nie zostanie pobity nagroda specjalna zostanie rozlosowana pośród wszystkich uczestników.

Pętla Karkonosko-Izerska 2007 rozegrana zostanie w ciągu dwóch dni. W sobotę 23 czerwca odbędzie się prolog – jazda indywidualna na czas na liczącej 8 kilometrów trasie ze Świeradowa Zdroju do schroniska "Na Stogu Izerskim" o przewyższeniu 500 metrów. W drugim dniu rywalizacji w niedzielę 24 czerwca odbędzie się wyścig, na który złożą się cztery etapy wyścigowe z elektronicznym pomiarem czasu w formule znanych ze sportów motorowych „OS-ów”. Pomiędzy nimi rozegranych zostanie pięć etapów dojazdowych z wyznaczonym limitem czasu. Trasa niedzielnego etapu prowadzić będzie przez Świeradów Zdrój, Stóg Izerski, Piechowice, Michałowice, Łomnicę, Przełęcz pod Średnicą, Kowary, Przełęcz Kowarską, Podgórzyn aż do Przełęczy Karkonoskiej (1198 m n.p.m.). Łączna długość etapu wyniesie 102,5 kilometrów a całkowite przewyższenie 2400 m..

Regulamin wyścigu, informacje o zapisach, mapki, szczegółowy opis trasy i inne informacje na stronach internetowych www.sportbike.pl oraz www.mazoviamtb.pl/index-petla.php

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group