Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5738
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Podgórzyn zrezygnuje z MZK?

Piątek, 24 kwietnia 2020, 13:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 6:12
Autor: WAC
Podgórzyn: Podgórzyn zrezygnuje z MZK?
Fot. WAC
Uchwałę wyrażającej zgodę na rozwiązanie międzygminnej z miastem Jelenia Góra w sprawie obsługi transportu publicznego w gminie przez MZK podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy Podgórzyn.

Powodem są względy oszczędnościowe. Gmina zamierza ciąć koszty, gdyż jej dochody w dobie epidemii koronawirusa, a zwłaszcza wpływy z podatków, drastycznie spadły. Z tego też względu samorząd Podgórzyna wstrzymał dopłaty do cen wody dla mieszkańców.

Podjęcie tej uchwały nie oznacza automatycznie, że od lipca czerwone autobusy nie będą jeździły do Podgórzyna i okolicznych miejscowości w gminie. Otwiera jednak drogę dla wójta Podgórzyna do negocjacji z władzami Jeleniej Góry na temat zmiany warunków umów.

Czekamy teraz na propozycje Prezydenta Jeleniej Góry, gdyż ostatnio proponowane nam stawki za wozokilometr rosły - mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Za tymi podwyżkami nie szło zwiększenie liczby kursów. Gdyby nie doszło do kompromisu z Jelenią Górą rozważamy organizację przewozów na terenie gminy busami prywatnych przewoźników.

Twoja reakcja na artykuł?

23
33%
Cieszy
1
1%
Hahaha
6
9%
Nudzi
1
1%
Smuci
19
28%
Złości
19
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group