Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2343
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Podgórzyn aktywnie wypromuje gminę

Niedziela, 25 lipca 2010, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: Angela
REGION: Podgórzyn aktywnie wypromuje gminę
Fot. Angela
Po odwołaniu gmina Podgórzyn otrzymała dofinansowanie na projekt promocyjny „Aktywnie w górach”. Na ten cel Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał jej 331 tys. zł. Akcja promocyjna Podgórzyna ma zachęcić zarówno osoby od lat korzystające z uroków Karkonoszy, ale przede wszystkim nowych uczestników do aktywnego wypoczynku na terenie gminy.

Kampania oparta będzie na promocji aktywnych form spędzania czasu w górach. Zachęcać do tego będą informacje w mediach ukazujące walory krajobrazowe gminy Podgórzyn oraz przydatne i praktyczne materiały promocyjne jak plecaki, termosy, apteczki, koszulki, długopisy z kompasem i mapą, latarki czy płaszcze przeciwdeszczowe, które będą rozdawane nieodpłatnie wśród odwiedzających gminę turystów. Powstanie również promujący gminę film.

– W uzasadnieniu odrzucenia naszego wniosku wskazano na nieprawidłową ocenę wskaźnika rezultatu oraz na uchybienia w opracowaniu prognoz ekonomicznych i finansowych. Odwołaliśmy się i w konsekwencji te pieniądze zostały nam przyznane, z czego się bardzo cieszymy. Realizując założenia "Strategii promocji Gminy Podgórzyn" szukamy wszelkich sposobów i źródeł jej finansowania, również ze środków unijnych – mówi Ewa Szturo z Referatu Rozwoju Urzędu Gminy w Podgórzynie.

Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku, a jej zakończenie planowane jest na kwiecień – maj 2011 roku. Projekt otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, w ramach Działania 6.2. „Turystyka aktywna- promocja”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group