Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2604
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podejrzany o zabójstwo w areszcie

Czwartek, 12 lipca 2018, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 13 lipca 2018, 7:08
Autor: WAC
Jelenia Góra: Podejrzany o zabójstwo w areszcie
Fot. Użyczone
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec 39–letniego podejrzanego o zabójstwo. W areszcie spędzi też 3 miesiące 33–letnia kobieta, która nie udzieliła pomocy pokrzywdzonemu, a także utrudniała postępowanie zacierając dowody przestępstwa.

Pod koniec czerwca w Szklarskiej Porębie znaleziono zwłoki mężczyzny. Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności jego śmierci. Przeprowadzona została sekcja zwłok, w wyniku której biegły wstępnie jako przyczynę zgonu wskazał uderzenie w głowę tępym narzędziem.

Czynności podjęte w toku prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Jeleniej Górze śledztwa, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 5 lipca 39-letniego Sebastiana K. oraz 33-letniej Joanny M.

Jak ustalono, 22 maja w Szklarskiej Porębie doszło do zabójstwa. Sebastian K. zadał pokrzywdzonemu silne uderzenie w głowę metalowym przedmiotem, doprowadzając do śmierci mężczyzny.

- Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie Sebastianowi K. przedstawiono zarzut zabójstwa – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Mężczyzna przyznał się do jego popełnienia. Joannie M. postawiono zarzuty nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu, który znajdował się w stanie zagrażającym życiu, a także utrudniania postępowania poprzez pomoc sprawcy i próbę zatarcia śladów przestępstwa.

- Zarzucone Sebastianowi K. przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, do dożywocia. Joannie M, grozi kara do pięciu lat – dodaje prokurator T. Czułowski.

Z uwagi na znaczny stan rozkładu zwłok pokrzywdzonego, jego tożsamość nie została aktualnie jednoznacznie zweryfikowana. Poczynione ustalenia oraz zabezpieczone dowody, w tym paszport, wskazują, że najprawdopodobniej jest to obywatel Ukrainy, który był poszukiwany przez funkcjonariuszy policji od około miesiąca w związku ze zgłoszeniem jego zaginięcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group