Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7225
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Podejrzany o pedofilię w Piechowicach zatrzymany

Środa, 10 września 2014, 14:34
Aktualizacja: Piątek, 12 września 2014, 7:35
Autor: Angela
Piechowice: Podejrzany o pedofilię w Piechowicach zatrzymany
Fot. Angela
Po kilku miesiącach prowadzonego postępowania przez jeleniogórską prokuraturę rejonową, zatrzymano 43–letniego Adama M. z Piechowic, który dzisiaj (10.09.) usłyszał zarzut popełnienia zbrodni wobec małoletnich dziewczynek w wieku 10 i 11 lat, polegającej na używaniu wobec nich przemocy i doprowadzenia ich do innych czynności seksualnych. Również dzisiaj na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze prowadziła postępowanie w tej sprawie od 15 maja br. – Po przesłuchaniu świadków zdarzenia oraz małoletnich poszkodowanych, wytypowaliśmy podejrzanego i wydałem nakaz jego przymusowego doprowadzenia do czynności okazania – mówi prowadzący tę sprawę Tomasz Krzesiewicz, prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

Mężczyzna nie miał stałego miejsca zamieszkania, nocował w pustostanach i w altanach ogrodów działkowych na terenie Piechowic. Został zatrzymany w poniedziałek (08.09.) przez jeleniogórskich policjantów. Dzisiaj okazano go dwóm poszkodowanym dziewczynkom oraz dorosłemu świadkowi.

- Mężczyzna został rozpoznany jako sprawca, ale nie przyznał się do winy – mówi prokurator Tomasz Krzesiewicz. – Adam M. usłyszał zarzut popełnienia zbrodni z artykułu 297 paragraf 2 Kodeksu Karnego w związku z artykułem 197 paragraf 3 punkt 2 KK, który najogólniej mówiąc polega na popełnienia zbrodni wobec małoletnich osób poniżej 15. roku życia, polegającej na używaniu przemocy i doprowadzenia do innych czynności seksualnych. O szczegółach jednak nie chcę mówić ze względu na dobro osób pokrzywdzonych – dodaje prokurator.

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze zwróciła się do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Adama M. tymczasowego aresztowania na trzy miesiące, do czego sąd się przychylił. Mężczyźnie grozi od 3 do 15 lat więzienia.

O sprawie pisaliśmy w artykule „W Piechowicach strach przed pedofilem”, który ukazał się 20 maja br. W nim jedna z pokrzywdzonych dziewczynek opowiada, jak została zaatakowana przez Adama M. w środku dnia, w piechowickim parku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1045
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group