Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4420
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podejrzany o pedofilię radny Podgórzyna aresztowany

Wtorek, 5 listopada 2013, 11:03
Aktualizacja: Środa, 6 listopada 2013, 7:05
Autor: Angela
Prezentowanie treści pornograficznych trzem dziewczynkom w wieku poniżej 15 lat oraz wykonywanie innych czynności seksualnych z dwiema z nich – takie zarzuty usłyszał Kazimierz P., radny Podgórzyna. Został on zatrzymany 1 listopada br., a następnego dnia sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze nie ujawnia żadnych szczegółów. – To dla dobra poszkodowanych – tłumaczy Violetta Niziołek, rzecznik Prokuratury Okręgowej. – To są małe społeczności i łatwo jest ustalić o kogo chodzi, a naszym zadaniem jest ochrona, szczególnie dzieci – dodaje.

Dlatego nie wiadomo nawet ile poniżej 15 roku życia miały ofiary pedofila. Jedna z nich została już przesłuchana, druga miała być przesłuchiwana wczoraj. Co powiedziały dziewczynki, w jakich okolicznościach doszło do „innych czynności seksualnych” i co to pojęcie znaczy w tym konkretnym przypadku? Tego nie wiadomo. Dzieci zostały objęte opieką psychologa. Sprawa wyszła na jaw w szkole, do której chodzą dziewczynki i to dyrekcja szkoły powiadomiła organy ścigania o tym przestępstwie.

– Z tego co wiem, Kazimierz P. nie był pracownikiem tej placówki, ale w jakich okolicznościach dopuścił się czynów zabronionych powiedzieć nie mogę – kontynuuje Violetta Niziołek. – Cały czas prowadzimy intensywne śledztwo, sprawdzamy krąg osób poszkodowanych, który może być znacznie większy – dodaje Violetta Niziołek.

Podejrzanemu grozi do dwunastu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (111) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group