Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6924
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podejrzany o fałszywy alarm bombowy zatrzymany

Środa, 3 grudnia 2014, 14:21
Aktualizacja: 14:28
Autor: 112
Jelenia Góra: Podejrzany o fałszywy alarm bombowy zatrzymany
Fot. Archiwum
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali 50–letniego mężczyznę, który jest podejrzany o to, że 13 czerwca br. przed południem zadzwonił na numer alarmowy policji i powiadomił o tym, że w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze podłożony jest ładunek wybuchowy.

Policjanci z grupy minersko-saperskiej KMP w Jeleniej Górze wraz z psami do wyszukiwania materiałów wybuchowych przeszukali trzy budynki sądu, jednak nie znaleźli ładunku wybuchowego. Okazało się, że był to fałszywy alarm.

- Prowadzone przez policjantów czynności procesowe i operacyjne doprowadziły do wytypowania i zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o ten czyn. Swoim działaniem 50-latek najprawdopodobniej chciał zdezorganizować pracę sądu. Obecnie policja szczegółowo wyjaśnia wszystkie okoliczności tej sprawy – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Mężczyzna po zatrzymaniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz 5 tys. zł poręczenia majątkowego. Za fałszywy alarm 50-latek stanie przed sądem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group