Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9789
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podebatują o niepełnosprawnych i seniorach

Poniedziałek, 28 października 2013, 7:31
Aktualizacja: 7:32
Autor: Org
„Miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnością i seniorom” – to tytuł konferencji, która odbędzie się 6 listopada 2013 r. godz. 9.00 w Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze przy ul. Lwóweckiej 18. Debata będzie tłumaczona na język migowy.

Spotkanie o godz. 9.00 otworzą: Barbara Imiołczyk z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich i prof. zw. dr hab. Inż. Tomasz Winnicki – prorektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

O godz. 9.30 dr Maciej Lis z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich powie o prawnomiędzynarodowej ochronie praw człowieka na przykładzie Konwencji ONZ i o prawach osób niepełnosprawnych. O 10.15 rozpocznie się dyskusja, która potrwa do 10.40.

Po przerwie kawowej rozpocznie się panel z udziałem moderatora Barbary Imiołczyk, a także Ligii Jamer – przewodniczącej Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych oraz Janina Peikert – pełnomocnika Rektora KPSW ds. Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jeleniej Górze.

O przestrzeni publicznej dostępnej dla wszystkich opowie Marek Wysocki, członek Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnościami, a o stargardzkim modelu mieszkań wspomaganych dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów – Jadwiga Dąbrowska ze Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Tu również będzie czas na dyskusję.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w konferencji do 4 listopada 2013r. telefonicznie pod numerem tel. 66 88 258 48 lub mailowo u.ragucka@o2.pl

Organizatorami są: Jeleniogórskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych oraz Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Konferencja tłumaczona będzie na język migowy dzięki wsparciu członków Polskiego Związku Głuchych, koła w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group