Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2367
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podchody miejskie w centrum Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 29 lipca 2017, 7:25
Autor: WAC
Fot. Użyczone/BWA
Ciekawą propozycję spędzenia wolnego czasu dla starszych, którzy chcieliby przypomnieć sobie zabawę z dzieciństwa oraz dzieci, które chciałyby pobawić się tak jak to robili ich rodzice przygotowało Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.

Galeria 2. sierpnia zaprasza na "Podchody miejskie". Gra kreatywna dla rodzin rozpocznie się tego dnia o godzinie 12.00 w BWA (wejście od Placu Ratuszowego). Jak przekonują organizatorzy podchody, które uchodzą za grę nieco staroświecką nic nie straciły na swojej atrakcyjności. Zabawa ta wyzwala i kształtuje zdolności takie, jak: orientacja w terenie, współpraca w grupie, mądra rywalizacja. Rozwija pozytywne cechy, m.in.: spostrzegawczość, zaradność, kreatywność, innowacyjność. Tematyczne podchody to doskonała okazja do pogłębiania wiedzy i umiejętności. Podczas działania „na czas”, uczestnicy ćwiczą refleks, szybkie myślenie i sprawność fizyczną.

Dzień wcześniej, czyli 1. sierpnia o godzinie 10.00 BWA organizuje rodzinną wycieczkę na wleński zamek, połączoną z plenerem rysowniczym. Będzie ona okazją do poszerzenia wiedzy o średniowiecznych budowlach obronnych. Uczestnicy dowiedzą się między innymi: w jakim celu je stawiano, co to jest baszta, dziedziniec, fosa. Malownicze otoczenie dodatkowo będzie inspiracją do stworzenia na miejscu baśniowej ilustracji lub studium z natury.

Do udziału w obu imprezach można się zapisać w BWA lub pod numerem telefonu 75 75 266 69.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group