Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5219
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pod Szrenicę bez pociągów

Czwartek, 21 sierpnia 2008, 8:21
Aktualizacja: 15:31
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Pod Szrenicę bez pociągów
Fot. TEJO
Zła wiadomość: fatalny stan torowiska na linii Jelenia Góra – Szklarska Poręba to powód zawieszenia kursów pociągów na tej trasie. Kolej szuka 60 milionów złotych na remont torów. Dobra wieść: znów jeżdżą pociągi z Lubania do Leśnej.

Plany kolejarzy dotyczą grudnia. Pociągi z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby mają zniknąć z nowego rozkładu jazdy. Podobnie z Kłodzka do Kudowy Zdroju. PKP nie zdradza jednak, czy zawieszenie kursów dotyczy tylko połączeń lokalnych. Najpewniej pozostałyby pociągi międzywojewódzkie (do Warszawy, a w sezonie – do Gdyni i Szczecina).

Ta wiadomość nie cieszy samorządowców – podała Polska Gazeta Wrocławska. Kurort pod Szrenicą już raz był pozbawiony połączeń lokalnych. Teraz cieszą się one coraz większym powodzeniem. A zamykanie linii przed zimowym szczytem turystycznym to – zdaniem włodarzy miasta – skandal. I przyniesie straty Szklarskiej Porębie.

Lepsze wieści dotyczą odcinka Lubań – Leśna. Ostatni pociąg przejechał tam 16 lat temu, ale teraz składy wróciły! Na razie tylko towarowe na potrzeby firmy wożącej bazalt z pobliskich kamieniołomów. Samorządowcom marzy się przywrócenie pociągu osobowego po jednej z najbardziej malowniczych tras Jeleniogórskiego. Pod względem technicznym trasa jest do tego przystosowana. Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego sezonu będzie tam jeździł turystyczny skład ciągnięty przez lokomotywę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group