Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2785
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pod pretekstem sprzedaży koca, okradają mieszkania

Środa, 27 stycznia 2016, 10:43
Aktualizacja: 11:03
Autor: 112
Region: Pod pretekstem sprzedaży koca, okradają mieszkania
Fot. Archiwum
Wczoraj (26.01) około godziny 14.00 do mieszkania 86–letniej jeleniogórzanki zapukała kobieta, która oferowała do sprzedaży koc za... 5 zł. Pokrzywdzona wpuściła ją do mieszkania. „Handlarka” wykorzystała nieuwagę starszej pani i wyszła z jej pieniędzmi i biżuterią. Policja poszukuje oszustki.

- Kiedy złodziejka weszła do mieszkania i usłyszała, że pokrzywdzona nie jest zainteresowana zakupem, żeby przeciągnąć wizytę, poprosiła najpierw o wodę, a później o tabletkę na ból głowy. Kiedy 86-latka poszła po wodę i lek, handlarka ukradła pieniądze i biżuterię o łącznej wartości kilku tysięcy złotych – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Prosimy osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia o kontakt bezpośrednio z Komisariatem II Policji w Jeleniej Górze pod numer 75/75-20-064 bądź na numer alarmowy Policji 997 – mówi rzeczniczka.

Jeleniogórska policja po raz kolejny apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. Przypomina, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji warto sprawdzić telefonicznie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione. W przypadku wątpliwości należy bezwzględnie kontaktować się z policją.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group