Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5947
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pod górkę z Focus Parkiem

Środa, 5 grudnia 2007, 7:50
Aktualizacja: Czwartek, 6 grudnia 2007, 7:37
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Pod górkę z Focus Parkiem
Fot. TEJO
Zamiast oczekiwanego centrum handlowego – popadający w coraz większą ruinę teren po byłym targowisku miejskim „Kiliński”. Do tego jeleniogórzanie już zdążyli się przyzwyczaić. Wiele wskazuje na to, że jeszcze długo od się nie odzwyczają, bo nic nie zapowiada szybkiej zmiany sytuacji.

Rok 2008 to w wizji projektantów czas rozpoczęcia budowy galerii handlowej, która miała zmienić oblicze ścisłego centrum Jeleniej Góry i ożywić trakt śródmiejski. Rozmaite sklepy różnych branż, multikino z sześcioma salami – to tylko niektóre ze spodziewanych w Focus Parku atrakcji. Sprawa oddala się z powodu uchybień formalnych i zamieszania wywołanego przez Wspólne Miasto.

– Focus Park musi powstać – mówi tymczasem Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. Zdaniem prezydenta w placówce znajdzie pracę 400 osób, a samo centrum nada nowego charakteru ulicy 1 Maja, a zwłaszcza zmieni fatalny wizerunek tej części, która od ośmiu lat straszy pustką po zlikwidowanym przez ówczesne władze miasta targowisku „Kiliński”.

Jak jest dziś – każdy, kto przechodzi obok – widzi. Najgorzej na schodach, z których wielu jeleniogórzan korzysta skracając sobie drogę do centrum. Utrącone kamienne stopnie nie ułatwiają przejścia zwłaszcza osobom starszym. Schody zbudowano jeszcze w latach PRL. Kiedyś były podwójne, ale się rozsypały. W ich miejsce stanęły te istniejące do dziś. Też są bliskie ruinie. Remontu nie będzie, bo nowy właściciel terenu nie zamierza podjąć się prac, skoro i tak schody będą wyburzone.

Na razie nie wiadomo, jak zakończy się sprawa budowy galerii handlowej. Trudno wierzyć zapowiedziom, że roboty rozpoczną się w przyszłym roku. To jedna z „przeklętych” inwestycji w Jeleniej Górze. Nie powstała tam galeria handlowa Forum, której afisz do dziś szpeci centrum Jeleniej Góry. Nie powstało także multikino przy ulicy Pijarskiej, którego budową był zainteresowany inwestor, który postawił parking wielopoziomowy. Ten obiekt zresztą także splajtował.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group