Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9563
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Pod dachami Paryża” w niedzielę w Zdrojowym

Piątek, 28 sierpnia 2015, 18:48
Aktualizacja: 18:50
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: „Pod dachami Paryża” w niedzielę w Zdrojowym
Fot. Archiwum
Już w najbliższą niedzielę (30.08.), w ramach cyklu Letnich Koncertów Promenadowych, w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym w Cieplicach, będzie można usłyszeć występ akordeonisty Wiesława Prządka i zespołu New Musette Quartet. Początek o godzinie 16.00.

Podczas ostatniego w tym sezonie wakacyjnym koncertu promenadowego, słuchacze przeniosą się do stolicy Francji, Paryża razem ze znakomitym akordeonistą i jego zespołem.

Wiesław Prządka to zakochany we francuskiej muzyce artysta, dzięki któremu akordeon powrócił jako instrument solowy na scenę filharmonii. Fascynacja paryskimi melodiami doprowadziła muzyka do odkrycia bandodeonu – instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest on jedynym bandoneonistą w Polsce. Prządka rozpropagował w naszym kraju styl musette i new musette.

Grający w niedzielę zespół New Musette Quartet tworzą, obok lidera - Wiesława Prządki, utalentowani i doświadczeni muzycy poznańscy: gitarzysta Edmund Klaus, kontrabasista Zbigniew Wrombel i perkusista Andrzej Mazurek.

W programie artyści zaprezentują m.in.: walce Paryża w stylu musette, popularne piosenki z repertuaru Edith Piaf, Joe Dassina, tanga Astora Piazzolli, a także kompozycje światowej sławy akordeonisty Richarda Galliano.

Organizatorem Letnich Koncertów Promenadowych jest Miasto Jelenia Góra i Zdrojowy Teatr Animacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group