Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4470
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poczekamy na drogi rowerowe

Piątek, 24 lipca 2009, 7:56
Aktualizacja: 9:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Poczekamy na drogi rowerowe
Fot. Angela
Kto miał nadzieję na rychłe rozstrzygnięcie przetargu i rozpoczęcie budowy dróg rowerowych m.in. przy ulicy Wolności, na odcinku od Karola Miarki przez Zaułek do Kasprowicza oraz łącznika między Doliną Bobru a Szlakiem Liczyrzepy, musi uzbroić się w cierpliwość. Zakończyły się przetargi na realizację tych zadań, ale oferenci chcą więcej pieniędzy niż proponuje miasto.

Zakończył się przetarg na budowę dróg rowerowych przy ulicy Wolności oraz na odcinku od Karola Miarki przez Zaułek do ulicy Kasprowicza. Na te dwa zadania miasto przeznaczyło z budżetu 200 tysięcy złotych.
Najmniejsza kwota, jaka została podana w złożonych ofertach wynosiła 250 tysięcy złotych, w budżecie na te dwa zadania przewidziane zostało natomiast tylko 200 tysięcy zł – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Dlatego teraz nasza komisja przedłoży prezydentowi wnioski i prezydent rozstrzygnie, czy unieważni przetarg czy może znajdzie w budżecie dodatkowe 50 tysięcy złotych. Jeśli nie będzie tych pieniędzy ograniczymy zakres robót i od nowa ogłosimy przetarg.

W ramach budowy dróg rowerowych na tych dwóch odcinkach miałyby zostać obniżone krawężniki, poszerzone chodniki, wykonane kawałki nowej nawierzchni, np. na Zaułku i oznakowanie czyli ogólne dostosowanie istniejących chodników do potrzeb rowerzystów. Problem w tym, że na decyzję co dalej z przetargiem trzeba poczekać do powrotu prezydenta Marka Obrębalskiego z urlopu.

Termin fizycznego rozpoczęcia prac przedłuży się więc o kolejne miesiące, podjęcia decyzji i ewentualnego ponownego ogłoszenia i rozstrzygnięcia przetargu.
- Szacujemy, że prace na tym odcinku byłyby realizowane jesienią tego roku – mówi Czesław Wandzel.

W minionym roku opracowana została też koncepcja na budowę drogi rowerowej - łącznika między Doliną Bobru a Szlakiem Liczyrzepy. Niestety również brakuje pieniędzy na dokumentacje tej inwestycji. – W tym roku ze względu na to, że nie było pieniędzy na realizacje całej dokumentacji, ogłoszony był przetarg na skrócony odcinek od ulicy Sudeckiej do ulicy Cinciały – mówi dyrektor zarządu dróg i mostów.

W tym przypadku prezydent też będzie musiał rozstrzygnąć czy dołożyć pieniędzy czy przetarg unieważnić, ponieważ na to zadanie przewidziane zostało przez miasto 50 tysięcy złotych, natomiast najniższa kwota oferty jaka pojawiła się podczas przetargu to 67 tysięcy złotych. Kiedy to zadanie miałby być realizowane?
Nie wiadomo. Jak mówi Czesław Wandzel, roboty rozpoczną się kiedy będzie przygotowana dokumentacja i kiedy będą na to pieniądze. Szacuje się, że to zadanie pochłonie około 2,5 mln zł.

Obecnie trwają natomiast prace dostosowania prawego chodnika do potrzeb cyklistów na ulicy Kasprowacza od kładki na Kamiennej do mostu na Powstańców Wielkopolskich. Turystyczna Droga Rowerowa ma połączyć Jelenią Górę z Cieplicami. Zadanie jest realizowane z pieniędzy przyznanych miastu na usuwanie skutków powodzi. Na realizację tej inwestycji miasto otrzymało 150 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
527
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group