Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7425
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pociągi u nas bez zakłóceń

Wtorek, 4 maja 2010, 10:53
Aktualizacja: 10:54
Autor: Angela
Z powodu zaległych faktur za dostęp do torów wobec PKP PLK od dzisiaj miało zostać wycofanych z rozkładu 151 połączeń Przewozów Regionalnych i część połączeń PKP Intercity. Tymczasem wszystkie kursy Przewozów Regionalnych w naszym regionie kursują bez żadnych zakłóceń.

Jerzy Karcz, zastępca naczelnika oddziału przewozów pasażerskich w Jeleniej Górze na temat sytuacji w całej Polsce nie chce się wypowiadać. Jak mówi, nie ma w tym temacie wiedzy. Zapewnia jednak, że w naszym regionie żaden kurs nie został i nie zostanie odwołany.

– Wszystkie połączenia o dotychczasowych godzinach kursują bez żadnych zakłóceń, pociągi bez zmian jeżdżą do i z Wrocławia, Szklarskiej Poręby czy Węglińca, w całym naszym regionie – mówi.

Wycofanie kursów dotyczy nieuregulowanych przez przewoźników, w tym Przewozów Regionalnych, opłat za korzystanie z torów kolejowych, które powinny być odprowadzane do zarządzającej infrastrukturą spółki PKP PLK. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, zaległości wszystkich przewoźników wobec Polskich Linii Kolejowych wynoszą około 400 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
9
Coraz lepiej
33%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
22%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group