Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8396
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Po zakupy i dla szpanu do Zgorzelca

Piątek, 19 marca 2010, 8:03
Aktualizacja: Sobota, 20 marca 2010, 7:46
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Po zakupy i dla szpanu do Zgorzelca
Fot. Jack
Wczoraj uroczyście otwarto pierwsze w regionie jeleniogórskim nowoczesne centrum handlowo–rozrywkowe Plaza, które mieści się przy wjeździe do nadgranicznego Zgorzelca.

- To pierwsze w tym regionie centrum handlowo-rozrywkowe najnowszej generacji -mówi Agnieszka Cymerman, dyrektor działu najmu Plaza Centers (Polska) . - Zgorzelec jest doskonałą lokalizacją dla inwestycji handlowej. W samym powiecie mieszka prawie 100 tys. mieszkańców, a niespełna milion – w zasięgu półtorej godziny jazdy samochodem. To duża społeczność, która zyskuje teraz miejsce nie tylko do zakupów, ale i spotkań, pełne okazji do ciekawego spędzania czasu – dodaje A. Cymerman.

Inwestycja kosztowała ponad 120 milionów złotych. Na 12 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej otwarto dziesiątki sklepów światowych marek odzieżowych i innych. Są tam także delikatesy, międzynarodowa sieć perfumerii, drogerii i wiele innych placówek handlowych i gastronomicznych. Centrum dopiero się otwiera i w ciągu najbliższych miesięcy lista najemców będzie jeszcze uzupełniana.

Atrakcji, która wyróżnia Zgorzelec Plaza jest rozrywka, o którą zadba międzynarodowa sieć Fantasy Park. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w całej Polsce południowozachodniej. Najbliższy Fantasy Park znajduje się w czeskim Libercu i polskim Sosnowcu.

Zgorzelec znajduje się na pograniczu trzech panstw i jest dobrze skomunikowany z całą Europą. Dla powodzenia centrum ważnym czynnikiem jest bliskość konsumentów z Niemiec, którzy od lat korzystają z usług polskiego handlu, ale nie mieli jeszcze okazji zrobić wszystkich zakupów w jednym miejscu, w tak nowoczesnym otoczeniu.

Inwestorem Zgorzelec Plaza jest Plaza Centers (Polska) Sp. z o.o. . jeden z czołowych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Wykonawcą robót budowlanych jest firma KARMAR SA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group