Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5671
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Po uroczystym spotkaniu diabetyków w Piechowicach

Sobota, 5 lipca 2014, 9:06
Aktualizacja: 9:11
Autor: KSON
Piechowice: Po uroczystym spotkaniu diabetyków w Piechowicach
Fot. Archiwum KSON–u
Członkowie i przyjaciele jeleniogórskich diabetyków spotkali się w Miejskim Centrum Kultury w Piechowicach na swoim święcie (Ogólnopolski Dzień Diabetyków), którego gospodarzem był Klub Diabetyka w Piechowicach.

- Po raz pierwszy obchodziliśmy tak uroczyście nasze święto - mówi Waldemar Wiśniewski, prezes Koła Miejskiego w Jeleniej Górze i Zarządu Oddziału Rejonowego PSD. - Swoją działalnością obejmujemy obszar całego subregionu jeleniogórskiego w którym funkcjonuje sześć kół z następujących miejscowości: Zgorzelec, Pieńsk, Bolesławiec, Lubań, Leśna, Jelenia Góra i Piechowice – wyjaśnia.

W spotkaniu uczestniczyła też 8-osobowa delegacja z Koła PSD w Zgorzelcu.

W części oficjalnej zostały wręczone podziękowania pięciu wyróżnionym osobom za wspieranie i pomoc w działalności koła. Wyróżniono: Elżbietę Zakrzewską, Annę Sus, Andrzeja Wójcika, Krystynę i Zbigniewa Kowalików i prezesa Waldemara Wiśniewskiego.

Były informacje o zasadach zdrowego żywienia i przykładowe ćwiczenia relaksacyjne. A ponieważ ruch jest najlepszym lekarstwem na cukrzycę to dalsza część spotkania odbywała się przy tańcach i akompaniamencie zespołu muzycznego.

Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków ma swoją siedzibę w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, przy ulicy Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze. Od 14. lat spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 15.00. Telefon (bezpłatna infolinia) 800 700 025.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group