Czwartek, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6525
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po uroczystym spotkaniu diabetyków w Piechowicach

Wiadomości: Piechowice
Sobota, 5 lipca 2014, 9:06
Aktualizacja: 9:11
Autor: KSON
Fot. Archiwum KSON–u
Członkowie i przyjaciele jeleniogórskich diabetyków spotkali się w Miejskim Centrum Kultury w Piechowicach na swoim święcie (Ogólnopolski Dzień Diabetyków), którego gospodarzem był Klub Diabetyka w Piechowicach.

- Po raz pierwszy obchodziliśmy tak uroczyście nasze święto - mówi Waldemar Wiśniewski, prezes Koła Miejskiego w Jeleniej Górze i Zarządu Oddziału Rejonowego PSD. - Swoją działalnością obejmujemy obszar całego subregionu jeleniogórskiego w którym funkcjonuje sześć kół z następujących miejscowości: Zgorzelec, Pieńsk, Bolesławiec, Lubań, Leśna, Jelenia Góra i Piechowice – wyjaśnia.

W spotkaniu uczestniczyła też 8-osobowa delegacja z Koła PSD w Zgorzelcu.

W części oficjalnej zostały wręczone podziękowania pięciu wyróżnionym osobom za wspieranie i pomoc w działalności koła. Wyróżniono: Elżbietę Zakrzewską, Annę Sus, Andrzeja Wójcika, Krystynę i Zbigniewa Kowalików i prezesa Waldemara Wiśniewskiego.

Były informacje o zasadach zdrowego żywienia i przykładowe ćwiczenia relaksacyjne. A ponieważ ruch jest najlepszym lekarstwem na cukrzycę to dalsza część spotkania odbywała się przy tańcach i akompaniamencie zespołu muzycznego.

Koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków ma swoją siedzibę w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, przy ulicy Osiedle Robotnicze 47A w Jeleniej Górze. Od 14. lat spotkania odbywają się w każdą środę o godz. 15.00. Telefon (bezpłatna infolinia) 800 700 025.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Łapa Bozi 5-07-2014 10:42
To ja się tu pytam, a gdzie są dzieci? WS JG kilkadziesiąt dzieciaków poniżej 15, co chorują na cukrzycę. A tu samych rupci pokazujecie... Jeden dzieciak podejrzewam z jakąś babcia przyszedł. A jak się inne zwiedzą, to jej nie dadzą żyć. Idiota ten, kto ją tak wystawił. Cukrzyca to wredna rzecz, choć sama to nie choroba. To jest upośledzenie funkcji trzustki. Dopiero wynikające z tego zawyżone poziomy glukozy, powodują po latach zmiany chorobowe praktycznie we wszystkich istotnych dla życia organach. Nie umiera się na cukrzycę, ale na zniszczone nerki, wątrobę, układ odpornościowy itp. Ludzie co tą przypadłość kojarzą z takimi idiotycznymi zdjęciami staruchów bawiących się jak dzieci, traktują ją z lekceważeniem. A to wielki błąd.
~mania1 5-07-2014 15:21
od kiedy w Piechowicach jest Miejskie Centrum Kultury?
~gluś 5-07-2014 15:52
jak kson coś to zawsze musi być największe, najlepsze zatem musi być też i miejskie centrum kultury, żeby była odpowiednia ranga; swoją drogą czy już wyprostowano nieprawdziwe informacje kolportowane od listopada 2013r w biuletynie Tu i Teraz, że Polski Związek Głuchych przeniósł się do Zgorzelca? konkurencja konkurencją, ale jakieś zasady zwykłej rzetelności i uczciwości powinny obowiązywać a osoby szczególnie niepełnosprawne nie powinny być wprowadzane w błąd
~iza 5-07-2014 19:44
jestem diabetykiem,insulinozależny.Alkohol? absolutnie nie!! A na foto 4,"advocat"-nie dosc,ze procenty,to jeszcze slodki.I gdzie tu logika??.Chcieliscie sie spotkac?,ok-ale po co zaraz foto,i pokazowka..
~:) 5-07-2014 20:46
ooo!!! kampania trwa E.Z. w podskokach
~ 5-07-2014 23:15
moherowe babcie baaaardzoooo chore pija advocata cukrzyki hahahaha
~racjonalista 6-07-2014 8:46
Wszystkiemu można nadać jakiś wyraz- krytykanctwo jednak zawsze wiedzie prym to taka moda? Każde działania integrujące ludzi a w szczególności w zakresie zdrowia (tu, by można wiele zalet wymienić takich nieformalnych spotkań) winny być cenione a na naszym terenie jest ich znikoma ilość. U NAS JAK ZWYKLE DOPATRUJEMY SIĘ PODWÓJNEGO DNA - ZNANE SĄ DZIAŁANIA BLOKUJĄCE PROMUJĄCE ZDROWY STYL ŻYCIA W SANEPIDZIE - UPATRYWANO ZAGROŻENIE W AKTYWNOŚCI PRZEDSIĘBIORCZEGO PRACOWNIKA. BRAWA DLA AKTYWNYCH NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ W PRZEDMIOTOWYM ZAKRESIE Ludzie czasem jak psy ogrodnika sami nie zjedzą i komuś by nie dali doceńcie kreatywność Pani E. Zakrzewskiej nie skręcajcie się w zazdrości i dopatrywaniu przedwyborczych plasów, a nawet jeśli? macie więcej do zaoferowania oprócz krytykanctwa
~fan 6-07-2014 20:54
do 20:46 Czy Ty człowieku cokolwiek w życiu zrobiłeś pożytecznego oprócz wylewania złośliwego jadu. Znam panią E.Z. od lat i cenię jej zaangażowanie w różnych przedsięwzieciach. Jest aktywna pozytywnie,nakierowana na pomoc. Jeżeli kiedykolwiek zobaczę ją na liście z pewnością oddam na nią swój głos.
~RacjonalFan 7-07-2014 15:12
Gdzie byliście dupowślizgi jak były wybory do Sejmu wtedy mogliście jej pomóc. Pani Elżbieta Z. pod publiczkę zrobi jeszcze dużo więcej niż taniec i zabawa w pociąg, ale i tak jej działania pójdą na marne, jej polityczna kariera leży na łopatkach. Czas leci nieubłaganie.
~ 8-07-2014 13:06
Mnie sie nasuwa jedna uwaga: na zdjeciach widac osoby z duuuuza nadwaga. Cukrzyca typu B powodowana jest otyloscia. Niezla reklama, grubaski. Slodkie grubaski. Schudnijcie. Nie pijcie slodkich wodeczek i nie spozywajcie bialego chleba, to cukier spadnie wam galopujaco.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group