Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7186
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po ulicach z przeszkodami

Sobota, 20 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 21 maja 2006, 17:52
Autor: Daria, TEJO
Jelenia Góra: Po ulicach z przeszkodami
Fot. Daria
Łatanie nawierzchni ulicy Osiedle Robotnicze nie ułatwia jazdy jeleniogórskim kierowcom. Pociecha w tym, że jednego z głównych traktów znikną wyboje. Na jak długo? Pewnie do następnej zimy. Do jesieni potrwają remonty innych ulic.

Prace są prowadzone metodą doraźną. W miejsce ubytków spowodowanych wyjątkowo długo w tym roku trwającą chłodną porą roku wklejany jest asfalt. Sami drogowcy przyznają: nie da się dać gwarancji na to, że masa utrzyma się w jezdni dłużej niż kilka miesięcy.

Teraz wycięte spore kawały asfaltu stanowią przeszkodę dla przejeżdżających ulicą samochodów. Kierowcy radzą sobie jak mogą: jazda chodnikiem czy lewą stroną ulicy nie należy do rzadkości.

Wśród użytkowników dróg nie brakuje opinii, że poniemiecka nawierzchnia z kostki granitowej jest znacznie trwalsza niż polski asfalt. Potwierdza to fakt, że taka wciąż istnieje na zakrętach pod okolicznymi wiaduktami. – Przez kilka lat była ta kostka pokryta asfaltem, ale ktoś doszedł do rozsądnego wniosku, że dawniej robiono lepiej – powiedział nam okoliczny mieszkaniec.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wciąż reperuje ubytki w jezdniach. Firmy drogowe przymierzają się też do kompleksowych remontów. Ekipy drogowców trafią wkrótce na ulicę Kiepury i Nowowiejską. Całkowicie odnowionych ma być też kilka traktów w Cieplicach i Sobieszowie.

Kierowcy i inni użytkownicy jezdni muszą uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia w ruchu potrwają aż do jesieni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group