Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9514
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po święcie Kowar – niedosyt i zniszczony stadion. Przez deszcz

Czwartek, 19 września 2013, 7:36
Aktualizacja: Piątek, 20 września 2013, 7:33
Autor: Mea
Region: Po święcie Kowar – niedosyt i zniszczony stadion. Przez deszcz
Fot. Czytelnik
– W sobotę festyn przeniesiono, o czym wielu mieszkańców nie wiedziało, a w niedzielę błoto na stadionie było po kostki, które odstraszyło wiele osób – alarmuje mieszkaniec Kowar. – Wszystko przez złe warunki pogodowe – tłumaczy Mirosław Górecki, burmistrz Kowar.

W miniony weekend w Kowarach odbywał się finał obchodów 500-lecia powstania miasta.

- Pierwszy dzień obchodów praktycznie się nie odbył, bo przez zmianę miejsca imprezy, ludzie nie wiedzieli gdzie mają się udać. Najważniejszy był ten drugi dzień, niedziela 15. Września. Liczne atrakcje przygotowane dla mieszkańców czekały cały dzień na stadionie miejskim, gdzie tego samego wieczoru miał odbyć się koncert zespołu Blue Cafe. Mimo że po południu pogoda znów spłatała figla, organizatorzy postanowili nie przerywać imprezy i kontynuować zabawę na górnej płycie stadionu. Już na samym początku przed koncertem wielu ludzi zrezygnowało z dalszego uczestnictwa w zabawie z powodu strasznego błota - napisał do redakcji mieszkaniec Kowar. - Następnego dnia, po wyjeździe wozów i zdjęciu rusztowania, ukazał się rozmiar zniszczeń murawy – opowiadał.

- Jestem ciekawy, kto pokryje te szkody i dlaczego koncert nie odbył się przy ul. Jagiellończyka, gdzie została wybudowana specjalna betonowa scena na takie okazje? Boisko na stadionie jest używane głównie przez młodych graczy naszego lokalnego klubu „Olimpia Kowary". Gdzie dzieci teraz mają grać, skoro murawa główna zarezerwowana jest dla dorosłych graczy? – pytał kowarzanin.

Burmistrz Kowar wyjaśnia, że w pierwszym dniu imprezy z powodu silnych opadów deszczu podjął decyzję o przeniesieniu występów dzieci i młodzieży ze stadionu do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach. – Taką decyzję podjąłem po godz. 11.00 i informacja została zamieszczona na stronie internetowej naszego miasta, w radiu lokalnym, na banerze przy Ratuszu. Także ochroniarze na stadionie mieli informować o przeniesieniu imprezy - tłumaczył nam Mirosław Górecki.

- Nie mogliśmy zorganizować drugiego dnia przy ul. Jagiellończyka, ponieważ impreza planowana była, jako masowa, czyli dla ponad tysiąca osób. Stąd musiała być zorganizowana na dużym obszarze, na stadionie w Kowarach. Ponieważ stadion jest miejski, Miasto pokryje koszty naprawy zniszczonej nawierzchni na boisku treningowym, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe. Młodzi członkowie klubu „Olimpia Kowary” zawsze mogą trenować również na boisku głównym – dodał burmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
526
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group