Czytających: 7860
Zalogowanych: 15

Jelenia Góra: Po przerwie gonili wynik

Czwartek, 8 grudnia 2022, 19:51
Koszykarze Sudetów musieli uznać wyższość młodego zespołu rezerw WKK Wrocław, gdzie najmłodszy zawodnik miał 15 lat (zdobył 10 punktów), a najstarszy 19 lat. Decydująca o losach spotkania była pierwsza połowa, która podopieczni Jarosława Wilusza wyraźnie przegrali. W ostatniej kwarcie jeleniogórzanie poderwali się do walki, ale było za późno, by dogonić rywali.

W pierwszej kwarcie Sudety prowadziły 9:6, by chwilę później przegrywać 9:17, a po 10 minutach 21:33. W drugiej odsłonie przewaga gości wzrosła i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 30:57. W trzeciej kwarcie przyjezdni utrzymywali bezpieczną przewagę i przed decydującą "ćwiartką" było 54:79. Dopiero ostatnie 6 minut gry było rewelacyjne w wykonaniu gospodarzy, którzy od stanu 65:88 pokazali, że potrafią się skupić i seryjnie zdobywać punkty. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 89:96.

KS Sudety Jelenia Góra – WKK II Wrocław 89:96 (21:33, 9:24, 24:22, 35:17)

Sudety: Minciel 24, Wasilewski 16, Jyż 15, D. Ostrowski 14, Walaszek 13, Garbarski 3, Suchecki 2, Strzemecki 2, Najman.
WKK: Walczak 19, Rychlik 17, Ashaolu 16, Prochorowicz 12, Galewski 10, Nowak 10, Kubiak 7, Karwik 3, Twarowski 2, Zabłocki.

Sudety z dorobkiem 3 zwycięstw i 10 porażek zajmują w tabeli II ligi (gr. D) 14. miejsce (na 16 drużyn), a WKK II Wrocław ma bilans 5-8, co daje im 11. miejsce.