Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 7554
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po niemiecku i z jajem w ZSOiT w Jeleniej Górze

Środa, 20 kwietnia 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Po niemiecku i z jajem w ZSOiT w Jeleniej Górze
Fot. Petr
Wczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze (dawnej „Budowlance”) odbyło się spotkanie z językiem oraz kulturą naszych zachodnich sąsiadów, przygotowane w ramach akcji „DEUTSCH – WAGEN – TOUR”.

Jak było? „Po niemiecku i z jajem” – jak ujął to jeden z uczniów ZSOiT w Jeleniej Górze. I jest to ujęcie nad wyraz trafne, bo oddające w pełni charakter „DEUTSH - WAGEN - TOUR”, której celem jest zachęcenie młodzieży do nauki języka niemieckiego czy wzbogacania wiedzy o naszych zachodnich sąsiadach poprzez gry i zabawy, prowadzone, rzecz jasna, po niemiecku i z dużym humorem.

– W ramach akcji, profesjonalni lektorzy poruszający się po terenie całej Polski samochodami z logo projektu, odwiedzają przedszkola, szkoły, centra edukacji i wyższe uczelnie, aby uczyć młodych języka niemieckiego oraz zwiększać ich wiedzę o Niemcach w sensie ogólnym. Co ważne, lektorzy ci robią to w sposób nietuzinkowy, wesoły, poprzez zabawy, gry czy konkursy przygotowane z myślą o uczniach i uczniów tych integrujące – mówiła nam Ewa Lewicka, nauczycielka języka niemieckiego w ZSOiT w Jeleniej Górze, współorganizatorka spotkania.

Akcja „DEUTSCH - WAGEN - TOUR” została zainaugurowana w kwietniu 2009 r. w Warszawie. Ideą projektu, który obecnie cieszy się dużą popularnością w szkołach w całej Polsce, jest dotarcie do uczniów, ich rodziców, dyrektorów placówek oświaty i osób odpowiedzialnych za edukację i zainteresowanie młodzieży językiem niemieckim. Jego główni partnerzy to m.in. Goethe Institut, DAAD, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej i Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

O takiej samej akcji w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych – w osobnym tekście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group