Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8842
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: PO nie może sprostować

Piątek, 24 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 24 listopada 2006, 19:49
Autor: TEJO
Platforma Obywatelska podała nieprawdziwe informacje o kandydacie na prezydenta Jeleniej Góry ze Wspólnego Miasta. Tak orzekł Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze. PO zapowiada odwołanie do sądu apelacyjnego we Wrocławiu.

W piątek, 24 listopada, Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze po proteście zgłoszonym przez przez Komitet Wyborczy Wyborców Wspólne Miasto w związku z artykułem sponsorowanym przez KW Platformy Obywatelskiej, który został opublikowany w Nowinach Jeleniogórskich, uwzględnił protest wyborczy WM – poinformowała Sylwia Lercher, rzeczniczka sztabu WM.

Sąd przyznał, że opublikowane w tekście treści dotyczące Miłosza Sajnoga są nieprawdziwe.
W sentencji czytamy:

„Sąd postanowił zakazać KW Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o kandydacie na prezydenta miasta Jelenia Góra – Miłoszu Sajnogu, iż jest osobą bezrobotną nie posiadającą dochodów, że zamieszkuje razem z matką, a jedynym jego doświadczeniem zawodowym jest praca kierownika PCK.

Nakazał KW Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze opublikowanie sprostowania w Muzycznym Radiu i Telewizji Lokalnej DAMI w dniu 24 listopada 2006r. następującej treści: „Oświadczam, że w Nowinach Jeleniogórskich nr 47 z dnia 21.11.2006r. opublikowane zostały nieprawdziwe informacje, że kandydat na Prezydenta Miasta Miłosz Sajnog mieszka ze swoja matką, jest osobą bezrobotną, nie posiada dochodów, a jedynym jego doświadczeniem zawodowym jest praca kierownika PCK.”

Wszystkie zarzuty wobec Marka Obrębalskiego kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Jeleniej Góry zostały w całości odrzucone. Sąd uznał jedynie za słuszne niektóre zarzuty wobec komitetu wyborczego PO jak napisano w sentencji postanowienia - poinformował Marek Obrębalski.

– Postanowienie nie jest prawomocne i w dniu 24 listopada Komitet Wyborczy PO nie może prostować zawartych w wymienionym tekście informacji. W poniedziałek odwołamy się do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, który wyda prawomocne orzeczenie – zaznaczył Marek Obrębalski.

<b> W oświadczeniu przesłanym przez Wspólne Miasto nie wspomniano o tym, że postanowienie sądu jest nieprawomocne. </b>
Redakcja

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group