Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9222
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra-Cieplice: Po naszej interwencji: dojście na peron stacji w Cieplicach będzie oznakowane

Wtorek, 18 września 2012, 7:13
Aktualizacja: Środa, 19 września 2012, 7:49
Autor: mea
Jelenia Góra-Cieplice: Po naszej interwencji: dojście na peron stacji w Cieplicach będzie oznakowane
Fot. mea
Niecały tydzień temu pisaliśmy o braku dojścia na peron stacji PKP w Cieplicach, przez co turyści przechodzili przez płot, by się tam dostać, bo w budynku głównym jest sklep z rowerami. – Obecnie na dworcu prowadzone są prace remontowe. Pomalowana została elewacja, wymienione będą szyby i zabezpieczone otwory piwnieczne. Staną też tablice z oznaczeniem drogi na perony, co ułatwi podróżnym poruszanie się w obrębie stacji – zapewnia nas Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP PLK S.A. we Wrocławiu.
.

Jak się dowiedzieliśmy od przedstawiciela PKP PLK S.A. budynek dworca Jelenia Góra-Cieplice od wielu lat nie pełni funkcji obsługi podróżnych w związku z tym, że żaden z przewoźników nie był zainteresowany prowadzeniem na nim kas biletowych i partycypacją w utrzymaniu powierzchni ogólnodostępnych. - W związku z czym dawny hol wynajęliśmy na sklep rowerowy – poinformował Bartłomiej Sarna.

Jeszcze w tym roku PKP PLK wyłoni wykonawcę na modernizację trasy kolejowej Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna. - Zakłada się między innymi remont mostów czy przepustów. Jednakże, ze względu na ograniczone środki, nie przewiduje się modernizacji peronu na przystanku Jelenia Góra Cieplice – twierdzi Bartłomiej Sarna. – Ale, w ramach robót utrzymaniowych, peron jest odświeżany w miarę potrzeb co kilka miesięcy - dodaje.

Remont peronów nie jest to wykluczony w przyszłości, gdyż PKP PLK S.A. zamierza ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych projektu Jeleniogórskiej Kolei Miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group