Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 10 listopada
Imieniny: Andrzeja, Leny, Leona
Czytających: 12674
Zalogowanych: 100
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Po mszy świętej oddadzą krew

Niedziela, 25 stycznia 2009, 14:46
Aktualizacja: 14:46
Autor: TEJO
REGION: Po mszy świętej oddadzą krew
Fot. .......
Wielką akcję dla krwiodawców szykuje Diecezja Legnicka. Przed kościołami pojawią się specjalne pojazdy przeznaczone dla wolonatoriuszy, którzy pragną podzielić się z potrzebującymi życiodajnym płynem.

Polskie Radio Wrocław anonsuje, że działania rozpoczną się wiosną. Rozgłośnia podaje także, że pierwszą taką akcję zorganizowano już we Lwówku Śląskim. Udało się wówczas zebrać kilkanaście litrów życiodajnego płynu, a działania zaowocowały powstaniem Parafialnej Grupy Krwiodawstwa.

Powodzenie akcji zdecydowało o jej rozpowszechnieniu na teren całej Diecezji Legnickiej. – Przedstawiciele kurii przygotowują się do spotkania z reprezentantami Centrum Krwiodawstwa, aby akcję koordynować – poinformowało PRWr.

Całość działań jest wpisana w program „Otoczmy troską życie”. Do krwiodawstwa księża będą zachęcać podczas mszy świętych oraz spotkań. W parafiach będą też dostępne informacje praktyczne o tym, kto może zostać krwiodawcą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy bierzesz udział w zrzutkach, zbiórkach i innych formach finansowej pomocy?

Oddanych
głosów
159
Tak, kilka razy w miesiącu
5%
Tak, ale raz na parę miesięcy
28%
Tak, ale wspieram tylko potrzebujących z regionu
6%
Tak, ale wspieram potrzebujących w inny sposób
12%
Nie biorę udziału w takich akcjach
49%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Czy Trump wywróci stolik Tuskowi?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Koszykówka
Zaczęli źle i tak też skończyli
 
Karkonosze
Śmigłowiec ratował turystę w Karkonoszach
 
Aktualności
OSP Podgórzyn wita nowy wóz
 
Aktualności
Sztuczna inteligencja ratuje mózgi
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group