Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4159
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po kraksie z autobusem dwie osoby w szpitalu

Sobota, 16 stycznia 2010, 13:21
Aktualizacja: Niedziela, 17 stycznia 2010, 8:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Po kraksie z autobusem dwie osoby w szpitalu
Fot. rylit
Do zderzenia renault megane z autobusem MZK doszło dzisiaj po godzinie 10.00. Kierowca osobówki wpadł w poślizg i uderzył w bok miejskiego przewoźnika. Sprawca i jeden z pasażerów autobusu trafili do szpitala. Stan zdrowia nie jest znany. Szczegóły i okoliczności zdarzenia ustala policja.

Zdarzenie miało miejsce między przejazdem kolejowym a jeleniogórskim WORD- em czyli ulicami Dworcową a Rataja w Jeleniej Górze. 38-letni kierujący renault jechał od strony Sobieszowa w stronę Jeleniej Góry, autobus poruszał się w odwrotnym kierunku.

Jak zeznali świadkowie zdarzenia i kierowca autobusu, około 50 – 70 metrów przed autokarem kierowca renault wpadł w poślizg. Auto uderzyło w bok jadącego swoim pasem autobusu MZK. Poważnie uszkodzona została osobówka. Jej kierowca trafił do szpitala, podobnie jak jeden z pasażerów autobusu, który przy gwałtownym hamowaniu pojazdu przewrócił się uderzając głową o siedzenia.

Jak na razie nie wiadomo, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja czy wypadek. Będzie to zależało od tego ile poszkodowani będą musieli pozostać w szpitalu. Przyczyną była najprawdopodobniej nadmierna prędkość kierowcy renault i niedostosowanie jazdy do warunków panujących na drogach.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierujących o zdjęcie nogi z gazu. Na drogach jest bowiem bardzo ślisko, w wielu miejscach pod śniegiem jest lód.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group