Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3972
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po kraksie z autobusem dwie osoby w szpitalu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 16 stycznia 2010, 13:21
Aktualizacja: Niedziela, 17 stycznia 2010, 8:49
Autor: Angela
Fot. rylit
Do zderzenia renault megane z autobusem MZK doszło dzisiaj po godzinie 10.00. Kierowca osobówki wpadł w poślizg i uderzył w bok miejskiego przewoźnika. Sprawca i jeden z pasażerów autobusu trafili do szpitala. Stan zdrowia nie jest znany. Szczegóły i okoliczności zdarzenia ustala policja.

Zdarzenie miało miejsce między przejazdem kolejowym a jeleniogórskim WORD- em czyli ulicami Dworcową a Rataja w Jeleniej Górze. 38-letni kierujący renault jechał od strony Sobieszowa w stronę Jeleniej Góry, autobus poruszał się w odwrotnym kierunku.

Jak zeznali świadkowie zdarzenia i kierowca autobusu, około 50 – 70 metrów przed autokarem kierowca renault wpadł w poślizg. Auto uderzyło w bok jadącego swoim pasem autobusu MZK. Poważnie uszkodzona została osobówka. Jej kierowca trafił do szpitala, podobnie jak jeden z pasażerów autobusu, który przy gwałtownym hamowaniu pojazdu przewrócił się uderzając głową o siedzenia.

Jak na razie nie wiadomo, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja czy wypadek. Będzie to zależało od tego ile poszkodowani będą musieli pozostać w szpitalu. Przyczyną była najprawdopodobniej nadmierna prędkość kierowcy renault i niedostosowanie jazdy do warunków panujących na drogach.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierujących o zdjęcie nogi z gazu. Na drogach jest bowiem bardzo ślisko, w wielu miejscach pod śniegiem jest lód.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~Artur 16-01-2010 13:42
~cacper 16-01-2010 14:14
Renault scenic, przed 10 bo o 9 40, pasażer nie upadł i nie uderzył o nic ale ma bóle karku po nagłym, silnym, bezwładnym ruchu głowy. wypadek.
Samy83 16-01-2010 14:22
Taka to właśnie jest praca... hamujesz żeby jakiś palant w Ciebie nie wjechał albo nie rozjechać jakiejś świętej krowy, która wlazła na jezdnie a później wrzeszczą na kierowcę że jedzie jakby ziemniaki wiózł (choć w tym konkretnym przypadku nikt pretensji nie miał - aż dziwne).
~ 16-01-2010 14:48
Angela jak zwykle ma problem z odczytaniem nazw samochodów
KrzychuJG 16-01-2010 14:50
Zdarzenie miało miejsce na ul. Sobieszowskiej. Ul. Dworcowa kończy się na krzyżówce z ul. Lubańską.
~Dawid 16-01-2010 15:31
do ~ chyba nie ma problemu bo Renault Megane Scenic
~Zawodowy kierowca 16-01-2010 15:32
Wszystkiemu jest winne mpgk bo nic nie robi z zalegajacym sniegiem i lodem na ulicy maja duzo pieniedzy przeznaczone na ten cel a nie wykorzystuja tego bo po co.Moze ktos by wkoncu zmusil zarzad do uporzadkowania jeleniogorskich ulic?
rymcycymcy 16-01-2010 15:50
"Policjanci apelują, aby zdjąć nogę z gazu" ...a żeby ruszyć, to gaz najlepiej naciskać rękami, stojąc na głowie ...a na pupie narysować sobie oczy, żeby wyglądało na normalnego kierowcę ! ;)
~poprawiacz 16-01-2010 16:03
Angelo, oducz się wreszcie stosowania określenia "autokar" w odniesieniu do autobusów komunikacji miejskiej. "Autokar" to stosowane w Polsce określenie autobusów dalekobieżnych lub stricte turystycznych - wyposażonych w różne udogodnienia jak systemy audio-video, klimatyzację i inne tzw. bajery...
~ZABOBRZANIN 16-01-2010 17:35
MZK podremontuje wreszcie sztrucelki z odszkodowań jak dostanie...!
tom_ 16-01-2010 17:45
Jeśli poszkodowani pozostaną w szpitalu do 7 dni to zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja i sprawca zapłaci mandat a jak 8 dni to będzie wypadek i trafi na 3 lata za kratki.
~janca 16-01-2010 17:57
Tu droga Angelo zgadzam się z poprawiaczem w 100%.
~Czy coś wiadomo o wypadku w Radomierzu około 16? dwie osobówki wylądowały na dachchach w rowie... 16-01-2010 18:17
.
~widoczek 16-01-2010 19:37
do 18:17, cierpliwosci pewnie jutro bdzie cos wiadomo
~jgk 16-01-2010 19:42
O beemce z rej. FWT.... rozbitej w południe w Karpaczu cisza ? To zima, proces selekcji naturalnej zachodzi szybciej.
~Piękny Roman 16-01-2010 20:10
Dajcie spokój Angeli...Jest kobietą i pewnie nie jakąś automaniaczką jak niektórzy tutaj komentujący,więc nie musi się tak dobrze znać na wszystkich markach samochodów...Ważne jest że wiadomo o co chodzi.Jakie to ma znaczenie dla zdarzenia czy to było Renault Scenic,Megan,czy Trabant albo Syrena 105.Trochę więcej zrozumienia i szacunku dla kobiet !
Cień 16-01-2010 20:55
Kasztelana do puszki razem z prezydentem!
~Hareba 16-01-2010 21:33
Niech nie apeluja , tylko oczyszczą jezdnie , wczoraj po 5 dniach wrocilem z Szpindlerowego Mlyna w Czechach , tam wszystkie drogi asfaltowe sa suche i wyczyszczone , dojazd jest łatwy i bezpieczny wszedzie są warunki pogodowe identyczne a sniegu nawet wiecej jak w jeleniogorskim - tylko u nas jest inna organizacja władzy, dyscypliny ,odpowiedzialności za stan dróg i porządku stąd skutki i wypadki a policja jak aktorzy w teatrze apeluje i pobory pobiera zamiast karać odpowiedzialnych za stan dróg i tworzone bezpieczeństwo - najłatwiej czepiać się kierowców bo to najprościej udawać odpowiedzialna robotę.
~@ hareba 16-01-2010 23:08
wyjedz i sie nie męcz powodzenia
~gosc_programu 17-01-2010 8:45
Piekny romanie jasne ze nie musi sie znac na markach samochodow. Ale jak ktos jest i nazywa siebie "redaktorem" to informacje ktore pisze ta osoba powinny byc sprawdzone, bezbledne i prawdziwe. Piszac akrtykul moze poprosic kolege z redakcji o pomoc w rozpoznaniu marki czy to modelu auta. Pozdrawiam
~pytajnik 17-01-2010 9:11
Czy można złożyć doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pana Kasztelana polegającego na stwarzaniu zagrożenia w ruchu lądowym?
rymcycymcy 17-01-2010 12:21
Czepiacie się Angeli, a dziewczyna się stara. Gdybym ja był redaktorką, to bym napisał ...rozchrzanił się jakiś samochodzik na F. ...i już byłoby jasne, że chodzi o auto z najniższej półki ...tanie i kiepskiej jakości ! ;)
~ 17-01-2010 22:21
Lepiej źle jechać niż dobrze iść łosiu...
~ 18-01-2010 9:52
Ty rymcycymcy czym ty jeżdzisz co morze mruwką

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group