Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6526
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po integracyjnym święcie dzieci

Środa, 11 czerwca 2014, 8:19
Aktualizacja: 8:38
Autor: KSON
Jelenia Góra: Po integracyjnym święcie dzieci
Fot. Jarosław Fronczak/Beata Owczarczyk
Z okazji Dnia Dziecka, przy wsparciu Banku BPH, Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” i wolontariuszy Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych zorganizowano wycieczkę pod nazwą „Dotyk Historii”.

Prawie czterdzieścioro dzieci ze Stowarzyszenia „Światełko” i Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 uczestniczyło 31.05. w wycieczce do Złotego Stoku.

- Zwiedzaliśmy – mówi wolontariuszka Beata Owczarczyk – starą kopalnię złota i Zamek Grodno. - Choć to niełatwa dla tak dużej grupy wycieczka z uwagi na program i mnogość atrakcji, to uśmiechnięte buzie dowodziły, że warto było podjąć się trudu organizacyjnego. Dzieci zobaczyły, że historia może być ciekawa – dodaje.

Drugą odsłoną świętowania Dnia Dziecka była wioska średniowieczna na terenie Przedszkole nr 14. W sobotę, 7. czerwca, dzieci poznały m.in. trudną pracę kowala czy garncarza. Mogły przymierzyć zbroję rycerską. Występy uświetniła Grupa Artystyczna Gorgona z Wałbrzycha. Były tańce, ognisko i mnóstwo śmiechu oraz zabawy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group