Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6216
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po festynie rodzinnym w Starej Kamienicy

Wtorek, 22 lipca 2014, 9:17
Aktualizacja: 9:37
Autor: Org
Region: Po festynie rodzinnym w Starej Kamienicy
Fot. Organizatorzy
Około 40 osób – w tym przede wszystkim niepełnosprawne dzieci z rodzinami i opiekunami oraz wolontariusze – wzięło udział w Festynie Rodzinnym, który rozpoczął cykl zajęć projektu „HIPPONY – hipoterapia bez barier”. W imprezie uczestniczyli również przedstawiciele instytucji partnerskich. Był prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Festyn odbył się w sobotę (19 lipca br.) w „Stajni Orion” w Starej Kamienicy.

Spotkanie rozpoczęła prezes Stowarzyszenia Teresa Adamowicz, która wyraziła wielką wdzięczność za liczne uczestnictwo zaproszonych gości, sympatyków „Pomocnej Dłoni” . Następnie głos zabrała Małgorzata Hałon z sekcji Hipoterapii, wieloletni pedagog i hipoterapeuta, która omówiła wszystkie działania projektowe, skierowane do dziesięciorga niepełnosprawnych dzieci i ich rodziców.

Kolejnym punktem programu był kadryl, czyli synchroniczna jazda konna w rytm muzyki. Wielką atrakcją były przebrania koni i amazonek. Można było również przejechać się konno i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Pani Małgosia zaprezentowała także krótkie zajęcia hipoterapii, udowadniając, że koń jest „uniwersalnym stanowiskiem terapeutycznym”. Nie obyło się bez grillowania.

- Zgodnie z tematyką spotkania, dzieci i rodzice wspólnie uczyli się piosenki „Wio, koniku…”, co sprawiło, że nastrój był bardzo radosny, mimo męczącego upału. W przerwie biesiady była prezentacja karetki pogotowia. Ratownicy medyczni, zapraszając dzieci do ambulansu opowiadali, czym się zajmują jakie jest wyposażenie karetki i do czego służy konkretny sprzęt – relacjonuje Teresa Adamowicz. - Założony cel został osiągnięty. Było to spotkanie osób, którym problemy dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin leża na sercu. Dziękujemy gościom i wszystkim zaangażowanym w organizację Festynu Rodzinnego – dodaje T. Adamowicz.

Organizatorem było Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych Pomocna Dłoń wraz z partnerami: Miastem Jelenia Góra, Przedszkolem Integracyjnym nr 14 w Jeleniej Górze, Karkonoskim Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej Doroty Grabowskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.

Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group