Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7203
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po debacie: kandydaci na czwórkę z minusem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 30 września 2011, 10:18
Aktualizacja: Sobota, 1 października 2011, 7:55
Autor: Angela
Fot. agrzywacz
Wczoraj w Książnicy Karkonoskiej odbyła społeczna debata „Masz Głos, Masz Wybór”, w której udział wzięli kandydaci do Senatu: Wojciech Chadży (SLD), Tadeusz Lewandowski(PiS), Zbigniew Ładziński (niezależny), Józef Pinior (PO) oraz Zbigniew Skowron (PSL).

Podczas dwugodzinnej debaty kandydaci usłyszeli dziewięć pytań z różnych dziedzin życia. Zostały one wybrane z około 40 nadesłanych przez mieszkańców i organizacji pozarządowych. Pytania były zadawane przez moderatora debaty, Tadeusza Siwka, dziennikarza telewizyjnego oraz działacza KSON.

Pierwsza tura pytań dotyczyła organizacji pozarządowych. Pytano czy kandydaci są członkami jakiś organizacji, jak oceniają zasady ich finansowania i funkcjonowania oraz co zrobią by nie dopuścić do marginalizacji tych jednostek. Drugie z tej tury pytań było ściśle związane z pierwszym: Jak kandydaci widzą problem wsparcia finansowych działań programowych NGO i czy podejmą inicjatywy legislacyjne dotyczące zwiększenia do 2% zwiększenia kwoty odpisu podatkowego?

Na sali każdy z kandydatów przypisał sobie działalność w kilku takich organizacjach, jednak nie padły żadne konkrety dotyczące przyszłych działań zmierzających do poprawy sytuacji organizacji pozarządowych. Większość kandydatów zgodziło się, że warto podnieść odpis podatkowy o 100 procent i prosiło przedsiębiorców, by z tej możliwości korzystało.

Zbigniew Ładziński był za podniesieniem procentowej kwoty odpisu oraz szukania innych źródeł finansowania tych organizacji, które nazwał „solą naszej ziemi”. „Za” był również Józef Pinior, który podkreślał, że organizacje pozarządowe powinny być partnerem dla samorządów, dlatego należy je wspierać. Zbigniew Skowron poza swoim poparciem dla zmian, mówił o zmniejszeniu polskiej biurokracji i przekazaniu tych pieniędzy na organizacje pozarządowe. Wojciech Chadży apelował do przedsiębiorców i mieszkańców o korzystanie z możliwości odpisu, a Tadeusz Lewandowski, który jako jedyny nie opowiedział się jednoznacznie czy jest za czy przeciw, podkreślał, że najpierw należy podjąć działania, by jak największa grupa zaczęła przekazywać swój 1 % podatku dla organizacji pozarządowych, następnie sprawdzić ile jest tych darczyńców i na końcu podjąć decyzję czy zwiększać procentową kwotę odpisy, czy nie.

Siedem kolejnych pytań zadanych kandydatom pochodziło od mieszkańców Jeleniej Góry. Pytano, w jaki sposób kandydaci zamierzają promować w swoich działaniach nowe miejsca pracy, rozwój budownictwa i rozwiązywania problemów komunikacji. Sporo emocji wśród kandydatów wywołało pytanie dotyczące zgodności programu ugrupowania z zadaniami dotyczącymi problemów regionu.

Józef Pinior powoływał się tu na „działanie w drużynie” – Nie będę sam chodził po korytarzach Senatu, nie będę się zastanawiał do kogo zadzwonić, kiedy będę musiał rozwiązać problem tego regionu, bo za mną stoją ludzie, w tym najważniejsi ludzie w tym kraju. My jesteśmy jedną drużyną, jednym zespołem – mówił Jerzy Pinior.

Ostro skrytykował te słowa Zbigniew Ładziński. – Partyjny Senat zatwierdza ustawy – buble, z których nikt później nie korzysta. Senat musi być niezależny, bo inaczej nie ma on sensu, a ci najważniejsi ludzie w kraju będą w przyszłości Panu dyktować jak ma Pan głosować w Senacie – odparł Ładziński.

Pojawiło się też nietypowe pytanie, które w pierwszej chwili wywołało konsternację na twarzach kandydatów: Czy składane przez panów deklaracje wyborcy mogą uznać jako formę przyrzeczenia? Tylko dwóch z pięciu kandydatów stanowczo odpowiedziało, że tak. Pozostali odwoływali się do wcześniejszych działań.

Kandydaci byli wyjątkowo zgodni w odpowiedzi na pytanie dotyczące konieczności ratyfikowania konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych, której Polska jako jedyny kraj dotychczas nie podpisała. Każdy z kandydatów podkreślał, że jako parlamentarzysta z pewnością dopilnuje, by ten dokument został jak najszybciej podpisany.

Emocje pojawiły się w odpowiedziach na pytanie: Jakie działania należałoby podjąć aby komunikacja społeczna z władzą nie pozostał tylko pustym hasłem? Tadeusz Lewandowski odniósł się do spotkania premiera Donalda Tuska z kibicami i ostro skrytykował traktowanie ich jak bandytów.
- Nie mówię tu o kibolach, ale o zwykłych kibiców, których z góry traktuje się jak przestępców. Panie Pinior, o co my w tej Solidarności walczyliśmy? Czy tak ma wyglądać dialog z obywatelami? – pytał Tadeusz Lewandowski.
Józef Pinior bronił premiera mówiąc, że nie po to budowane są nowoczesne stadiony, by „normalni” ludzie bali się na nie przyjść.

Niewiele konkretów padło też w kwestii pomysłów na obniżenie kosztów spraw urzędowych i sądowych. Zbigniew Skowron kolejny raz podkreślił konieczność zmniejszenia biurokracji, Zbigniew Ładziński przytaczał obecną sytuację w urzędach i porównywał ja z sytuacją w Anglii, Wojciech Chadży mówił o stworzeniu bezpłatnego programu porad prawnych i urzędowych dla najuboższych, Tadeusz Lewandowski krytykował 70 – 80 procentowy wzrost zatrudnienia administracji w ostatnich czterech lat a Zbigniew Ładziński podkreślał, że urzędnicy powinni pełnić wobec mieszkańców rolę służebną. Józef Pinior natomiast stanął w obronie urzędników krytykowanych przed przedmówców.

Niewiele nowych pomysłów można było też usłyszeć na ostatnie pytanie dotyczące rosnącego zubożenia społeczeństwa. Wojciech Chadży mówił o zwiększeniu ilości zakładów pracy, zwiększenie płacy minimalnej oraz środków na szkolenia dla bezrobotnych, a także budowie dróg, które umożliwią rozwój gospodarczy miasta. Tadeusz Lewandowski dodał jeszcze znoszenie barier, które ten rozwój blokują. Zbigniew Ładziński mówił o ochronie obecnych miejsc pracy i zmianie systemu szkolenia młodych ludzi, by jako absolwenci nie zasilali oni kolejek w urzędzie pracy. Józef Pinior podkreślał, że jest rozwój przedsiębiorczości to zadanie ponadpartyjne, a Zbigniew Skowron mówił o rozwoju Jeleniej Góry w kierunku zagłębia turystycznego.

– Tegoroczna debata różniła się od poprzednich przede wszystkim tym, że znalazły się na niej bolączki przerodzone w pytania od organizacji pozarządowych. Ponadto pojawiło się jedno pytanie, którego nigdy wcześniej nie zadawaliśmy, a dotyczyło moralnej odpowiedzialności za składane obietnice. Cieszymy się, że mimo innych licznych spotkań, które odbywają się w mieście gro ludzi przyszło do nas. W tym roku nie było pytań z sali, bo nauczeni doświadczeniem wiedzieliśmy, że oprócz mieszkańców przyszli tu aktywiści poszczególnych partii i wszczęliby akcję promocyjną.

Mieszkańcy natomiast mieli możliwość przesłania swoich pytań do nas i podczas debaty zostałyby one zadane. Już zapraszamy na spotkanie z kandydatami do Sejmu, 4 października. Tymczasem dziękujemy i apelujemy: ludzie idźcie do wyborów – podsumował Stanisław Schubert, prezes KSON, jednego z organizatorów debaty „Masz Głos, Masz Wybór”.

Organizatorami debaty Masz Głos – Masz Wybór są Karkonoska Koalicja Organizacji Pozarządowych wraz z Fundacją im. Stefana Batorego i Stowarzyszeniem „Szkoła Liderów”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~rytuał 30-09-2011 11:44
I o to chodzi w demokracji, trzeba rozmawiać, a każdy zagłosuje jak uważa. Ja głosuje na ludzi, nie na partie. Do senatu mój głos ma Pan Lewandowski, do sejmu Pan Kusiak. Oboje doświadczeni, z osiągnięciami, kulturalni, i do tego z Jeleniej Góry.
~Gadkaszmatka 30-09-2011 12:29
Szkoda , ze nie ma innych bardziej interesujacych kandydatów , bo Ładziński to pływak polityczny i potrafi coś zgarniać dla siebie,Chadzy mlodszy i najlepszy z tego grona , Lewandowski indolend na wszystkich posadach ktore zajmował bo jego przerastały, czeka na dobrą emeryturę ,Ponor niezany spadochroniarz, Skowron to gniot budzetowy ,nie wypracował nigdy samodzielnie złotowki podatku podobnie jak Tadzio Lewan. Żaden nie ma predyspozycji , bo albo nie ma doświadczenia w przedsiebiorczości tak dzisiaj pilnie potrzebnej albo wyzszej szkoly i wiedzy ekonomicznej .Wszyscy jednak maja wyobrażnię jak chcą dzielić cudze pieniadze z podatkow a nie mowią jak nalezy je wypracować , powołać nowe rentowne zaklady pracy jako żródła biedy i zubżenia.Nikt nie powiedział o redukcji urzedasów.
~walus4 30-09-2011 13:57
RYTUAŁ w wyborach do senatu masz rację, głosujemy na ludzi których popieramy, bo okręgi są jednomandatowe .Do Sejmu natomiast partie same wybierają swoich ludzi i wchodzą tylko ci co są pierwsi na listach, pozostali z odległych miejsc żeby mieli o wiele więcej głosów nie mają szans zostać wybranym na posła.Odnośnie osiągnięć pana KUSIAKA nie widać,po za jednym placem targowym przy Kilińskiego i RAKOWNICY i wiele innych .Stawia Pan na młodzież gratuluję dobrego samopoczucia.
~molendo 30-09-2011 14:16
artykuł okropny, bo zrównuje kandydatów, jakby reprezentowali podobny poziom, co jest przecież nieprawdą. Różnice były ogromne. Większość kandydatów mówiła dyrdymały na domiar złego z tak rażącymi błędami gramatycznymi, że było to żenujące. Ale, jak się zdaje, w Jeleniej Górze pani Angeli jest wszystko jedno, czy do Senatu wejdzie kandydat gadający w jakimś niby języku przypominającym polski brednie, czy też mówiący sensownie i ładnie po polsku. Rekordy bełkotu bił pan Ładziński, który znajdował wszelako poklask sali. Boże, zmiłuj się nad Jelenią Górą i jej mieszkańcami.
~DO walus4 30-09-2011 15:29
W tym okręgu jest 12 mandatów i nie liczy się miejsce na liście tylko liczba głosów na kandydata. Idąc Twoim tokiem myślenia który przedstawiłeś, z tego okręgu było by tylko 3-4 posłów. Ja wieżę, że w końcu Jelenia Góra będzie miała swoich przedstawicieli w sejmie w liczbie większej niż 1 poseł.
~SKANDAL ! 30-09-2011 15:38
To SKANDAL ,że nie można było zadawać pytań z sali. To jawna manipulacja P. Szuberta !!
~sowa 30-09-2011 16:26
do P.molendo.Nie patrz Pan na zenujace bledy gramatyczne bo gdyby tylko te popelniano w polityce, nie byloby tak wielkiej biedy w kraju,trzeba stawiac na dobra i efektowna praktyke a nie teoretykow z dobra ortografia.Chociaz moim marzeniem to likwidacja Senatu ma Pan racje Panie Ladzinski ze "cyt.partyjny senat zatwierdza ustawy buble "takie jak im pasuja a nie biora pod uwage szerszych grup a zwlaszcza tych najbardziej ubogich.Ma Pan racje do zmian w systemie szkolnictwa.
~do SKANDAL 30-09-2011 17:35
W latach poprzednich umożliwiano na głosy z sali i często zamiast pytań były "dzikie harce" nie mające nic wspólne z merytoryczną debatą. Od wtorku mam być już zimno i mokro, nie wiedziałm kto temu winny, teraz wiem - pewnie Pan Szubert. Ludzie opanujcie się wreszcie.
~rys 30-09-2011 17:48
Oglądałem debatę i już wiem na kogo głosować!!! Ze smutkiem muszę stwierdzić, że jeleniogórscy liderzy panowie Chadży, Ładziński oraz pan Skowron są niekompetentni. Ich wypowiedzi były papką populistuczną, bez konkretów. Pan Tadeusz Lewandowski widać, że ma doświadczenie ale jest przesiąknięty nienawiścią PISowską. Zawzięcie bronił kiboli, przez których normalni ludzie z dziećmi nie chodzą na mecze. Ciekawe kiedy pan Lewandowski był na meczu i widział kiboli. Pan PINIOR pokazał klasę. Człowiek z wielką klasą, z kontaktami z wizią naszego regionu, której można zazdrościć. GŁOSUJĘ NA PINIORA
~autore 30-09-2011 17:50
u niemca jest taniej i lepiej
~aaa 30-09-2011 18:01
jacy politycy ludzie o czym wy piszecie CO ONI DLA WAS ZROBILI banda nierobów jedno o co im chodzi to KORYTO przypomnijcie sobie wszystkie poprzednie kampanie tylko im jest dobrze w Polsce po wyborach mają was w D------- i jak tu głowować
~Senatorbełko 30-09-2011 18:10
Wynika z tego , ze ta debata to istna żenada - i ukartowanie tematyki spotkania a mistrzem tego opracowania jest chyba znakomity wyrwigrosz publicznych pieniedzy i były dzialacz PZPR samozwańczy szef własnego sejmiku Stasio Szubert. Dlatego dziwię sie ,ze kandydatom nie mozna było zadawać pytań czyżby zaproszono gości dla klakierstwa oraz jako statystów do zdjęć ? dla propogandy- domniemam że Ładziński i Lewandowski jak zauwazyła 'molendo" pobiliby rekordy bełkotu gramatycznego.Taka jakośc polskiej wymowy będzie adekwata do działania na rzecz mieszkańcow miasta. Boże zmiłuj sie nad Jelenią Górą .
~Farsa 30-09-2011 18:24
Ten Pinior - to połowę Ładzińskiegop jak widać na zdjęciu a pieniądze podatnikow chcą wybierać po rowno z budżetu ,czyli po 15 kafli na miesiąc plus profity. Żaden z nich nie wspomniał że jest to za dużo i ieprzyzwiocie jako niesprawiedliwość spoleczna w stosunku do codziennej pracy wielu ludzi za 1,4 tys. miesięznie. Nikt nie mówił o redukcji i przerostach w administracji rozmaitych biurokratów, zmniejszeniu wyjatkowych apanazy we wszystkich mundurówkach , kraj juz bardzo kujeje od tych pasożytniczych obciążeń ktore narzuca rząd za akceptacja takich senatorów i posłów ,obecnie nie wytrzymuja firmy i sie likwiduja a urzedasów ,agencji , inspektoratów przybywa .To jest gangreną spoleczną i ogropmnym zlem ,ale o tym tchórzliwie nikt nie mowi z tych kandydatów- istna farsa i błazeństwo
~redshift 30-09-2011 18:51
Nie jestem umyslowo chory. Nie chodze na wybory.
~uczestnik 30-09-2011 19:18
Sama debata była nieco mdława. Tematy częściowo dotykały Jeleniej Góry, ale było mało o sprawach wagi państwowej . Również uważam , że brak możliwości zadania pytania z sali, to kulawa demokracja- trochę tak jak na spotkaniach z W.Putinem. Nie poruszono ,żadnych drażliwych tematów, takich o jakich mówi Ruch Palikota. Ruch P.nie wystawił kandydatów do Senatu ,bo chcą jego zniesienia i są w tym konsekwentni w odróżnieniu do PO.
~wlan 30-09-2011 19:33
Zastanów się dlaczego warto głosować na kandydatów Ruchu Palikota. Ruch proponuje roczne oszczędności w budżecie w wysokości ok.133 mld zł przy planowanej dziurze w przyszłorocznym budżecie w wysokości 36 mld zł. Na oszczędności składają się: likwidacja Senatu, likwidacja dotacji i subwencji dla partii politycznych, likwidacja Funduszu Kościelnego, likwidacja IPN, likwidacja Ordynariatu Polowego i zwolnienie księży ze wszystkich instytucji państwowych, dołączenie KRUS do ZUS, racjonalizacja wydatków na obronę, rezygnacja z katechezy w szkołach opłacanej ze środków publicznych, ograniczenie zaświadczeń, poświadczeń i powtarzających się sprawozdań, likwidacja absurdów podatkowych, odzyskanie przekazanego kościołom, z naruszeniem prawa, majątku, likwidacja powiatów, opodatkowanie instytucji k
~ 30-09-2011 19:58
Patrząc na kandydatów to najbardziej konkretnym jest Chadży i Kusiak reszta.....szkoda słów,a co do Ładzińskiego to szuja która skacze z kwiatka na kwiatek......wstydź się Panie Zbigniewie!!!!
~do ~ 30-09-2011 21:20
Masz rację, że patrząc na prawdziwych kandydatów z naszego regionu to Kusiak oraz Chadży są najlepsi - konkretne osoby znające specyfikę tej ziemi a co najważniejsze są mieszkańcami Jeleniej Góry więc jest pewność, że zobaczymy ich wcześniej niż za 4 lata na bilbordach - nawet jeśli chodzi o publiczne rozliczenie z obietnic podczas kampanii będzie prostsze bo tutaj w Jeleniej Górze!
~ja 30-09-2011 22:30
Ludzie . opamiętajcie się Czyż nie wiecie, że to obiecanki polityków, którzy nie maja zielonego pojęcia o rządzeniu? Kandydować powinni eksperci z doświadczeniem Trzeba koniecznie zmienić system wybierania, czyli zaostrzyć kryteria i nie głosować na przypadkowych ludzi. Dziwię się, że nikt nie krytykuje tego najsłabszego ogniwa demokracji jakim jest sposób wybierania kandydatów. Jak długo jeszcze będą rządzić politycy? Kiedy zaczniemy ich rozliczać? Proponuję, by radni rozliczali się ze swojej działalności w mediach lokalnych, a tych, którzy się obijają dotkliwie karać zabierając im diety. Ponadto zastanówmy się nad wysokością wynagrodzeń dla radnych i parlamentarzystów Skąd się biorą te wysokie apanaże? Za co? Czemu się nikt temu nie sprzeciwia Tyle lat głupoty i absurdów Nie głosuj
~zbycho 30-09-2011 22:31
Tuskowa ''demokracja'' to ograniczenie dostępu do informacji, o wyczynach władców.!!! (czytaj aferzystów)
~NNN 30-09-2011 22:35
Najlepsi kandydaci to Wojciech Chadży i Józef Kusiak pochodzą z naszego regionu i nie są spadochroniarzami którzy po wyborach zapomną o naszym regionie !!!!!!!!!!!!!!!!
~leszek2 30-09-2011 22:54
Buhaha! Kto pisał ten artykuł? To są same manipulacje. Każdy kto widział debatę wie, że kiedy padło pytanie (od organizatorów) o możliwość podniesienia kwoty przekazywanej w PITach na organizacje pożytku publicznego do 2% od kwoty podatku to Ładziński go nie zrozumiał - w ogóle i był całkowicie przeciw, bo zaczął bredzić o składkach na ZUS (naprawdę - to było proste pytanie i gość go nie skumał!!!). Pozostali byli za podwyższeniem, ale to było jasne. Reszta artykułu to też jawna agitka za jednym kandydatem czyli Ładzińskim, a w debacie wypadł beznadziejnie. Jak sobie wybierzecie takiego senatora to będziecie mieć drugą Sawicką w parlamencie, czyli zwykły wstyd.
~ 30-09-2011 23:09
"Czy składane przez panów deklaracje wyborcy mogą uznać jako formę przyrzeczenia? Tylko dwóch z pięciu kandydatów stanowczo odpowiedziało, że tak." - dziennikarska rzetelność kazałaby napisać, którzy kandydaci odpowiedzieli twierdząco na tak ważkie pytanie. Z uwagi na to, że autor artykułu nie poinformowało tym,, proszę osoby, które były na spotkaniu, aby napisały tutaj, KTO potwierdził, że jego obietnice to przyrzeczenia wyborcze. To WAŻNA SPRAWA.
~ 30-09-2011 23:14
Jestem za Ruchem Palikota
~ppp 30-09-2011 23:29
Pamiętajcie że dobry polityk mówi to co chcesz usłyszeć :)(:
~kolega z kla 1-10-2011 0:25
Ciekawe gdzie W. Chadży kończył maturę o studiach nie wspomnę, bo jakoś mi to umknęło. Do sejmu , senatu proszę bardzo ale z wykształceniem. Liczę na wielkie poparcie ze strony byłych kierowców P. Wojciecha. Nareszcie będą mieli okazję się odwdzięczyć i podziękować. Liczę na nich
~MichałM 1-10-2011 1:49
Myślałem że zagłosuje na Chadżego ale gdy widze Kusiak to żygać mi się chce. Ten Pan K już był nie wiem co myśleć o Chadżym - Krycha dobra firma ale gdy stawiacie ich obu Kusiaka i Chadzego to wole Piniora a do sejmu będzie debata więc wtedy napisze na kogo zagłosuje i nie rozumiem dlaczego tak piszecie tu o tym co już był panu K jeżeli artykuł jest o kandydatach do senatu a nie do sejmu Pozdr
~Katarzyna 1-10-2011 4:00
Po debacie wiem na kogo głosować. Na Piniora. Pozostali kandydaci -żenada...
~do wlan 1-10-2011 6:01
chory jesteś z głową coś nie tak wiara w obiecanki ZACZNIJ MYŚLEĆ człowieku
~zu 1-10-2011 7:12
No cóż: nikt nie da ci tyle, ile polityk w kampanii obieca - komentuje dr Jacek Kloczkowski, politolog z Ośrodka Myśli Politycznej. Jego zdaniem już królowie elekcyjni, żeby zostać wybrani, składali szlachcie długą listę obietnic, a dzisiejsi politycy tylko to kontynuują. http://wybory.wp.pl/title,Nikt-nie-da-ci-tyle-ile-polityk-w-kampanii-obieca,wid,13852094,wiadomosc.html?ticaid=1d1ef
~ 1-10-2011 7:14
Do 30-09-2011 19:33 | ~wlan | - Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje. Czy chcesz, aby u nas było tak, jak teraz w Rosji? Dlaczego on chce rezygnacji ze sprawozdań miesięcznych? Dlatego, aby ukrywać dochody i nie płacić podatków. OD NIEPŁACENIA PODATKÓW NIE PRZYBĘDZIE PIENIĘDZY W BUDŻECIE PAŃSTWA.Komu na tym zależy najbardziej? Oszustom! Oni po prostu nie chcą łożyć na publiczne szkoły, szpitale, wojsko, drogi, instytucje kulturalne, stadiony, finansowanie sportu ze środków publicznych, kształcenie młodzieży na studiach wyższych itp. bo ich na to stać ze swoich pieniędzy, które zarobili kosztem biedaków pracujących u nich za 1000 zł miesięcznie, do tego płacone pod stołem, bo przecież nie chcą ujawniać ich wynagrodzenia, aby nie płacić za nich ZUS, aby nie mieli emerytury harując do zgonu.
~x 1-10-2011 7:36
ludzie, wasze zachwalki i pochlebstwa juz na nikim nie robia wrazenia. obiecanki kandydatow to frazesy ktore sa za nadto znane ludziom ktorzy wybierajac zawsze mieli nadzieje a potem rozczarowanie. nie ma grabi grabiacych od siebie!!!! ktory z oferentow deklaruje zrzeczenie sie poselskiego uposazenia do wysokosci sredniej krajowej ale w normalnej, nie wipowskiej warstwie spolecznej? ani jednej deklaracji. slyszalem pytanie pani z bogatej rodziny cyt. to ludzie zyja za 600zl ? ko...wa oni nie maja pojecia o zyciu a pchaja sie na stolki by "polepszac zycie biedoty pracujacej lub pozbawionej ta droga zdrowia. szlag trafia ludzi slyszacych te ich bzdury. dosc oszustw. wroble na plewy juz nie biora.
~dlw 4-10-2011 13:53
Mo...lność Prawa i Sprawiedliwości. W powiecie lwóweckim(dolnośląskie) w kadencji 2006-2010 radnym i starostą był Artur Zych PiS z Wlenia, a liderami powiatowego PiS były senator Rafał Ślusarz z Gryfowa Śląskiego(Może Ślusarz wyjaśni w jaki sposób i za ile przejął w Gryfowie budynek po ogrodnictwie, obecnie obok marketu Sawczaka, ponoć gmina-ZGKiM wydał prawie 150 tys. zł. na remont tego budynku a było to w połowie lat dziewięćdziesiątych) i były wicewojewoda dolnośląski Roman Kulczycki z Lwówka Ślaskiego (chyba że inne mają legitymacje bo będąc przy władzy senator Ślusarz i Kulczycki wicewojewoda a Dorn PiS szef MSWiA i premier Kaczyński Jarosław utrzymywali postkomucha, byłego sekretarza PZPR, z wykształcenia politologa, wodzireja Olgierda Poniźnika SLD z Gryfowa Śląskiego na stanowisku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group