Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4959
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Po akcji Znicz 2021

Wtorek, 2 listopada 2021, 13:01
Aktualizacja: 13:02
Autor: 112
Powiat: Po akcji Znicz 2021
Fot. Archiwum Policji
Na drogach Kotliny Jeleniogórskiej od 29 października do 1 listopada doszło do 14 zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku. Najczęstszą przyczyną było nie zachowanie przez kierujących bezpiecznej odległości między pojazdami, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz kilku kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa innym.

31 października br. około godziny 15.30 w Jeleniej Górze na ul. Zgorzeleckiej doszło do wypadku. 29-letni kierujący pojazdem marki Kia z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w latarnię drogową. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 13-letnia pasażerka pojazdu. Kierowca trzeźwy.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę. Kierowcy ci, stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Ponadto zatrzymali 10 poszukiwanych w celu doprowadzenia ich do aresztu, do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy.

W tych dniach funkcjonariusze obsłużyli też ponad 400 interwencji zarówno domowych, jak i w miejscach publicznych dotyczących między innymi zakłócenia ciszy nocnej czy spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

Twoja reakcja na artykuł?

7
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group