Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8426
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Po akcji dla bezpieczeństwa pieszych

Czwartek, 16 lutego 2017, 15:33
Aktualizacja: 15:36
Autor: 112
Jelenia Góra: Po akcji dla bezpieczeństwa pieszych
Fot. Archiwum
Policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Mandatami ukarali 116 osób.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. Chodzi tu głównie o ich zachowanie w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych , gdzie kierowców obowiązuje zasada szczególnej ostrożności.

Podczas działań policjanci w szczególności dyscyplinowali kierowców, którzy wyprzedzali na oznakowanych przejściach, rozmawiali w trakcie jazdy przez telefony komórkowe oraz nie stosowali się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

- W trakcie działań policjanci ukarali mandatami 113 kierujących za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa, za rozmowy przez telefon komórkowy w trakcie jazdy , brak pasów oraz za inne wykroczenia w ruchu drogowym, czterech kierowców policjanci pouczyli. Ponadto funkcjonariusze mandatami ukarali również trzech pieszych, za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz za przechodzenie w miejscu niedozwolonym – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group