Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3013
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Płyta skate parku przy ul. Lubańskiej z poślizgiem

Środa, 21 listopada 2012, 8:03
Aktualizacja: Czwartek, 22 listopada 2012, 8:22
Autor: Angela
Jelenia Góra: Płyta skate parku przy ul. Lubańskiej z poślizgiem
Fot. Angela
Do 12 listopada br. miała być gotowa jedna z dwóch płyt jeleniogórskiego skate parku przy stadionie na ul. Lubańskiej w Cieplicach. Tymczasem wykonano tam tylko część prac. Obok placu budowy leżą elementy wyposażenia skate parku.

Obecnie na placu, gdzie powstanie płyta o wymiarach 20 x 25 m, zerwano warstwę ziemi, ułożono krawężniki i utwardzono podłoże. Prace wykonuje firma Zinpro z Jeleniej Góry, która wygrała przetarg na to zadanie kwotą niemal 97 tys. zł.

- Na opóźnienie prac wpłynęła pogoda – tłumaczy Szymon Ziń, właściciel firmy ZINPRO z Jeleniej Góry. – Musieliśmy poczekać, aż będzie temperatura na plusie przez co najmniej trzy dni. Do tej pory były przymrozki. Dzisiaj wylewamy beton. Całość zakończymy do piątku – dodał.

W pierwszym etapie budowy skate parku na nowo wybudowanej płycie staną przywiezione już na teren stadionu przy ul. Lubańskiej: platforma BMX, dwa quarterpipe oraz spine. To wyposażenie udało się zakupić dzięki oszczędnościom powstałym w przetargu na budowę płyty. W budżecie na ten cel zaplanowano bowiem 200 tys. zł, a wykonawca zaoferował ok. 97 tys. zł.

Dostarczyła je firma Funattack z Gdańska, która wygrała przetarg z ofertą opiewającą na kwotę 102,5 tys. zł.
W drugim etapie prac, który ma być realizowany najprawdopodobniej w przyszłym roku, powstanie kolejna płyta o tych samych wymiarach i kolejne wyposażenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group