Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7657
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Płot na starówce ożył fotografią

Piątek, 5 grudnia 2008, 14:37
Aktualizacja: 15:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Płot na starówce ożył fotografią
Fot. TEJO
Zdjęcia Jeleniej Góry wykonane w ramach projektu Pamięć Miasta zawisły dziś na ogrodzeniu budowy, która powstaje przy placu kard. Stefana Wyszyńskiego. Przykleił je osobiście autor i pomysłodawca projektu Jacek Jaśko.

– Planujemy, aby tego rodzaju wystawy zagościły w przestrzeni miejskiej, głównie w celu uczczenia jubileuszu 900-lecia Jeleniej Góry – mówi Jacek. – To, co właśnie robimy, jest na razie symbolicznym otwarciem naszego projektu poza murami galerii – dodał.

Wystawa trafiła na płot dzięki uprzejmości Rafała Polikowskiego, właściciela terenu. – Obyło się bez żadnych zbędnych formalności. Wystarczył jeden telefon – chwali Jacek Jaśko. – Gdyby chodziło o płot należący do jakiejś instytucji, nie byłoby tak łatwo. Tutaj postawiono nam warunek, że wystawa ma być estetyczna. Kiedy zdjęcia się zabrudzą, po prostu je odkleję – usłyszeliśmy od autora.

Dziś po godz. 13 wystawę oglądało kilkunastu jeleniogórzan, którzy akurat przechodzili przez plac lub zostali zaproszeni na swoisty wernisaż pod chmurką. Był Wojtek Zawadzki, guru jeleniogórskich fotografików, Jolanta Wilkońska i Jerzy Wiklendt z Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pojawił się Grzegorz Jędrasiewicz z Biura Wystaw Artystycznych i jeleniogórski bard Stanisław Nagajek. Wszyscy zapozowali do wspólnej fotografii. A wystawę Pamięć Miasta można wciąż oglądać w Galerii Małych Form w Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group