Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 3929
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Plombowanie miasta

Sobota, 25 lipca 2009, 8:17
Aktualizacja: 17:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Plombowanie miasta
Zabudowywany dziś grunt przed 1945 rokiem był ogrodem przynależnym do widocznej na współczesnym oraz archiwalnym zdjęciu willi.
Fot. TEJO
Kolejna pusta działka w Jeleniej Górze zostanie zabudowana: to narożny grunt przy ul. Prusa róg ul. Wolności.

Stanie tam kamienica mieszkalno usługowa zapełniając pustą i niezbyt starannie dotychczas utrzymywaną działkę. Budynek ma nawiązywać stylem do sąsiednich czynszówek zbudowanych na przełomie XIX i XX wieku. Pierwotnie grunt był ogrodem willi przy ul. Prusa (dawniej Kochstrasse), jednak po skomunalizowaniu mienia i zasiedleniu obiektu kilkoma rodzinami, stał się niezagospodarowanym nieużytkiem.

To kolejne puste i brzydkie miejsce w Jeleniej Górze, w którym powstanie budynek. Niestety, developerzy i inwestorzy coraz częściej mają chrapkę na niezabudowane tereny jeleniogórskich przedmieść. Są plany budowy domów mieszkalnych na łąkach za komendą miejską policji przy ul. Nowowiejskiej. Tak oto teren rekreacyjny dla wielu mieszkańców stanie się następnym zurbanizowanym zakątkiem… Tymczasem w centrum Jeleniej Góry gruntów do zabudowy jest znacznie więcej, tylko ich cena odstrasza wysokością.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group